Lista niezbędnych rzeczy, które musisz spakować w podróż kamperem

Podróż kamperem to wyjątkowy sposób zwiedzania. Turystyka kamperowa daje swobodę podróży we własnym tempie dostosowując trasę, a nawet zmieniając ją w mgnieniu oka.

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś w podróży kamperem możesz zachodzić w głowę co należy zapakować w podróż. Twój dom na kółkach oprócz ubrań, butów i przyborów toaletowych wymaga trochę innych niezbędnych rzeczy do zabrania w podróż.

 

Oto lista 10 niezbędnych rzeczy, które należy spakować w podróż kamperem:

1. Podstawowe i niezbędne rzeczy

Kamper to twój dom na kółkach. Tak jak w domu tak i w kamperze potrzebujesz rolkę papieru toaletowego, ręczniki materiałowe i papierowe, poduszki, pościel, kołdrę. Większość wypożyczonych domów na kółkach jest wyposażonych w naczynia, sztućce i garnki więc o to nie musisz się martwić. Zastanów się nad zabraniem robota kuchennego, sokowirówki czy innych przyborów kuchennych bez których nie będzie ci łatwo spędzić wakacji.

2. Węże, złącza i przyłącza

Większość wypożyczonych kamperów jest zaopatrzonych w kable elektryczne, węże kanalizacyjne, itd. Upewnij się, że posiadasz wszystkie potrzebne podłączenia do bezproblemowego użytku kampera podczas podróży. Pamiętaj o regulatorze ciśnienia wody oraz wężu do pitnej wody. Pomyśl o dodatkowym kablu do podłączenia TV oraz hotspot, aby mieć dostęp do WiFi.

3. Zestaw ratunkowy

Nie zapomnij o apteczce i podstawowych narzędziach. Flary drogowe, trójkąty ostrzegawcze, a także śrubokręt, gaśnica i latarka mogą się przydać w przypadku nagłych awarii.

4. Środki czystości

Pamiętaj o zabraniu nie tylko środków czystości do ciała ale również tych do utrzymania RV w czystości. Papier toaletowy jak i środki chemiczne do czyszczenia toalety muszą być RV- friendly.

5. Sprzęt kempingowy

Udając się w podróż kamperem nadal będziesz potrzebować składanych krzeseł, sprayu na owady czy rakietek do badmintona. Zrób listę rzeczy które najczęściej ze sobą zabierasz udając się na kemping.

6. Przenośny agregat

Posiadanie zapasowego zasilania jest niezwykle ważne. Niezależnie od tego gdzie zdecydujesz się pozostać na noc zawsze możesz potrzebować dodatkowej energii. Warto zaopatrzyć się w mały, przenośny agregat na gaz.

7. Kable zasilające

Podobnie jak w przypadku przenośnego agregata, posiadanie przewodów zasilających bardzo często przydaje się, gdy chcesz naładować telefon lub laptopa. Kup taki, który zapewnia ochronę przeciwprzepięciową i listwę zasilającą oraz ma wystarczająco długi przewód, abyś nie musiał się martwić o dodatkowy przedłużacz.

8. Blokady kół bezpieczeństwa

Bloki kół są niezbędne nie tylko, aby zapobiec stoczeniu się kampera podczas postoju. Posiadanie kilku bloków kół pomoże zminimalizować ruch i huśtanie kampera podczas chodzenia lub poruszania się po kabinie.

 

9. Niwelatory

Niwelatory są bardzo podobne do bloków kół, ale zamiast zapobiegać staczaniu się kampera, utrzymują go na równym poziomie. Utrzymanie wypoziomowanego kampera podczas postoju jest ważne chociażby ze względu na prawidłowe działanie urządzeń się w nim znajdujących, np. lodówki.

10. Miernik ciśnienia w oponach

Jedną z najważniejszych części kampera są jego opony. Upewnij się, że masz odpowiednie PSI w oponach każdego dnia. Szczególnie jeśli poruszałeś się drogami nieutwardzonymi, a szutrowymi.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię