Luksus w klasie ekonomicznej, czyli jak tanio kupić puste sąsiadujące siedzenie

Coraz więcej linii lotniczych oferuje podróżnym wykupienie wolnego miejsca obok swojego siedzenia taniej. Na ten pomysł linie lotnicze wpadły po ofertach z blokowaniem środkowego miejsca podczas pandemii.

Niestety żadna z linii oferujących tą ciekawą i nową ofertę nie jest liniami z USA. Ale jeśli dużo latach po świecie warto sprawdzić poniższą listę zanim wykupisz kolejny bilet na następną podróż.

 

Air New Zealand

Oferta nazywa się „Twin Seats”. Można dodatkowe siedzenie kupić podczas odprawy.
Ceny różnią się w zależności od lotu. Niektóre Twin Seats można kupić już za 18 USD na lotach do Australii. Na lotach z Australii do USA ceny wahają się od 60 do 99 USD. Jeśli myśli o podróży z Chicago do Auckland drugie siedzenie kosztować cię będzie dodatkowe 99 USD.

Qantas

Opcja „Neighbour Free Seating option” linii lotniczych Qantas dopiero wchodzi w życie.
Siedzenia można wykupić otrzymując emailem specjalne zaproszenie na 48 godzin przed odlotem.
Koszt miejsc wynosi od 20 do 35 USD.

Sri Lankan Airlines

Oferta „Neighbour Free Seats” ma zapewnić podróżnym komfort „z większą przestrzenią i w najbardziej rozsądnych cenach”.
Opcja oferowana jest na lotach obsługiwanych przez SriLankan Airlines, a twój numer biletu musi zaczynać się od 603.
Dodatkowe miejsce można wykupić od 48 do 4 godzin przed odlotem.
Ceny zależą od lotu.

Fiji Airways

Oferta „My Bubble Seat” istnieje od końca 2021 roku. Linie Fiji Airways reklamują tę ofertę jako sposób na „zachowanie dystansu społecznego, dodatkowy komfort i więcej przestrzeni osobistej w kabinie klasy ekonomicznej”.
Dodatkowe siedzenie można wykupić od 72 do 4 godzin przed planowanym czasem odlotu lub na 3 godziny przed odlotem podczas odprawy na lotnisku.

Druga oferta to „My Island”. Tutaj linie lotnicze zezwalają na wykupienie do 2 sąsiadujących siedzeń. Jeśli wykupić dwa siedzenia dodatkowo otrzymasz materacową nakładkę na siedzenia (mattress topper), poduszkę, dwa koce i przedłużacz pasa bezpieczeństwa, który pozwali ci wygodnie ułożyć się w rzędzie.

 

Emirates

Już od roku linie Emirates oferują dodatkowe siedzenia swoim pasażerom. Podróżni mogą wykupić dodatkowo nawet do 3 sąsiednich miejsc w klasie ekonomicznej. Dodatkowe siedzenia można wykupić podczas odprawy na lotnisku.
Ceny wahają się od 55 do 165 USD za jedno miejsce.

Etihad

W tych liniach oferta ta nazywa się „Economy Neighbour-Free”. Jak mówią przedstawiciele linii, oferta ta ma pomóc w „lepszym zdrowiu i samopoczuciu” podczas lotu.
Siedzenia „Economy Neighbour-Free” dostępne są do zakupu 72 godziny przed odlotem. Tak ja w przypadku Emirates, Etihad zezwala na wykupienie do 3 dodatkowych, sąsiednich miejsc.
Miejsca przyznawane są w formie licytacji.

Philippines Airlines

„Choice Seat Neighbor-Free” to oferta tych linii lotniczych. Dzięki tej ofercie Philippines Airlines mają nadzieję, że podróżni będą latać „w maksymalnym komforcie dla dobrego samopoczucia z pustymi sąsiednimi miejscami w klasie Economy”.
Siedzenie można wykupić w ciągu 48 godzin przed lotem za pomocą zaproszenia e-mail, które zostanie wysłane na adres e-mail wskazany w rezerwacji lotu lub za pośrednictwem witryny internetowej.
Dodatkowe siedzenie można wykupić już od 30 USD.

Pechowe pamiątki z wakacji – lepiej ich nie przywozić!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię