M.Morawiecki: „Jestem głęboko wstrząśnięty tragedią w stanie Gudżarat”

Premier Mateusz Morawiecki przekazuje premierowi Indii wyrazy współczucia z powodu wypadku w stanie Gudżarat.

W wyniku zarwania się kładki wiszącej nad rzeką Makchu zginęło- według ostatniego bilansu- 141 osób. Prawdopodobnie nie jest to ostateczna liczba ofiar. Na miejscu wciąż prowadzone są poszukiwania osób, które mogły zostać porwane przez prąd rzeki.

„Jestem głęboko wstrząśnięty tragedią w stanie Gudżarat. Na ręce premiera Narendry Modi przekazuję najszczersze kondolencje w imieniu polskiego rządu. Opłakujemy ofiary, łączymy się w bólu z ich rodzinami i wszystkimi mieszkańcami Indii”– napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Kładka nad rzeką Makchu był jedną z atrakcji turystycznych miasta Morbi. Wczoraj przybyły tam setki ludzi ze względu na trwające w Indiach święto Diwali. Według szacunków miejscowych władz, w chwili tragedii było na niej ponad 400 osób.

Mająca 230 metrów długości kładka została zbudowana w XIX wieku, w czasach kolonialnych. Lokalne media informują, że konstrukcja była zamknięta przez pół roku ze względu na prace remontowe. Ponownie oddano ją do użytku niedługo przed tragedią.

Premier Indii Narendra Modi zapowiedział śledztwo mające wyjaśnić przyczyny katastrofy.

IAR

Odeszli od nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Będzie nam ich brakowało (video)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię