„Magiczny rodzynek” opóźniający proces starzenia

Młodość jest tym, co większość z nas chciałoby zachować jak najdłużej. Nic dziwnego, ponieważ kojarzy się głównie z beztroską, pięknem, brakiem zobowiązań i czystą radością.

Z tego między innymi porodu ogromną popularnością cieszą się wszelkie sposoby na powstrzymanie procesu starzenia się. Jednym z nich jest pewien tajemniczy, „magiczny rodzynek”.

Miechunka – bo o nim mowa, kryje się amerykańska roślina która może stanowić doskonały pomysł do urozmaicenia codziennej diety. Dlaczego? Głównie dlatego, że jest bogatym źródłem licznych witamin i cennych substancji odżywczych. Jakich dokładnie?

 

Zjadając miechunkę, dostarczamy do organizmu witaminę C, witaminę B1, witaminę B2, witaminę B3, witaminę A, wapń, fosfor czy żelazo. Składniki te sprawiają, że spożywanie miechunki w odpowiednich proporcjach wpływa na organizm, działając przeciwnowotworowo, chroniąc narządy wewnętrzne i detoksykując organizm.

Badania przeprowadzone na miechunce potwierdziły działanie przeciwcukrzycowe i zapobieganie hipercholesterolemii. Osoby, które dbają o zdrowie i dostarczanie organizmowi odpowiednich substancji odżywczych, często czują się młodziej niż wskazywać miałaby na to metryka, mają więcej energii i pozytywne podejście do życia.

Miechunka jako bogaty w witaminy i smaczny produkt spożywczy może mieć swój wpływ na zachowanie wewnętrznego zdrowego. Poza działaniem niewidocznym dla oka, zawarty w w tym tajemniczym rodzynku kwas askorbinowy i polifenole mogą zapobiegać uszkodzeniom komórek organizmu, co przełoży się na spowolnienie procesu starzenia się skóry.

 

Dlatego nawet jeśli to jest pierwszy raz, gdy słyszymy o miechunce, warto zainteresować się w jakich sklepach można ją nabyć i, co najważniejsze, w jaki sposób przemycić ją do diety. Najczęściej polecanym sposobem na to są dodawanie do potraw przygotowanych na słodko, np. sosów. Wykorzystać do stworzenia egzotycznych dżemów lub musów, które można potem wykorzystywać do naleśników czy placków orkiszowych. Miechunka może też wystąpić w roli rodzynek w ciastach i innych deserach z bakaliami oraz być składnikiem koktajli śniadaniowych.

TB

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię