Najbardziej przereklamowane oraz niedoceniane miejsca na podróż

Jeśli zaczynasz robić plany wakacyjne na nadchodzące lato zanim zarezerwujesz bilety lotnicze i hotel zapoznaj się z dwoma poniższymi listami. Pierwsza przedstawia najbardziej przereklamowane miejsca na wyjazd.

Druga najbardziej niedoceniane a polecane przez ekspertów miejsca na podróż marzeń.

Oto 5 najbardziej przereklamowanych miejsc na wyjazd w 2023 roku:

1. Wenecja, Włochy

Jakże piękna, ale również tłoczna i zbyt gorąca latem. Eksperci twierdzą, że jeśli już musi wybrać ten kierunek to udaj się tam poza sezonem, czyli od listopada do marca.

Wenecja, Włochy

2. Londyn, Wielka Brytania

Deszcz i upały nie sprzyjają zwiedzaniu licznych zabytków Londynu. Turyści i miejscowi narzekają również na wygórowane ceny jedzenia, hoteli i transportu publicznego.

3. Las Vegas, USA

Kich, blicht, wygórowane ceny i tłumy i brutalnie gorące lata nie czynią tego miejsca faworytem wśród ekspertów od podróży.

4. Phuket City, Tajlandia

Według wielu, którzy odwiedzili ta miasto na największej wyspie Tajlandii jest to najbardziej przereklamowane miejsce w tym kraju. Jeden z blogerów napisał, że „w rzeczywistości jest to wyspa poniżej średniej z przeciętnymi plażami i wielkim Buddą na szczycie wzgórza.” Inna osoba dodał „Phuket, jedno z najbardziej obrzydliwych miejsc do odwiedzenia w Tajlandii”.

Phuket City, Tajlandia

5. Shenzhen, Chiny

Zaledwie 40 lat temu Shenzhen było małą wioską rybacką. Dzisiaj mieszka tam prawie 18 milionów ludzi. Jest to trzecie pod względem liczby ludności miasta w Chinach, po Szanghaju i Pekinie. Turyści wymieniają pięć rzeczy, które ciężko jest zaakceptować podczas podróży:  śmieci – wszyscy wyrzucają śmieci na ulicę, plucie – Chińczycy plują na lewo i prawo na ulicy, kobiety i mężczyźni, brak uprzejmości – tam nikt nie mówi dziękuję, proszę i przepraszam, dym – ten od zanieczyszczenia i papierosowy, kradzieże i fałszywe pieniądze – kradzieże są na porządku dziennym, należy uważać na portfel gdyż kieszonkowców jest pełno jak i podrabiaczy pieniędzy.

Magazyn TimeOut oraz CNN polecają wybrać na cel podróży jedno z poniższych miejsc w tym roku:

1. Budapeszt, Węgry

To jedna z najbardziej niedocenianych stolic w Europie. Budapesztu emanuje historią, urokiem i pięknem oraz życzliwością miejscowych. Architektura miasta nie ma sobie równych. Muzea są fascynujące. A jedzenie jeszcze lepsze.

2. Warszawa, Polska

Naszym czytelnikom Warszawy nie trzeba przedstawiać. CNN twierdzi, że w tym roku Warszawę powinni wszyscy turyści dodać do swoich planów. Jak twierdzą, choćby dlatego, że tak dużo Polska i Warszawa zrobiły dla Ukraińców.

Warszawa, Polska

3. Charleston, Południowa Karolina

Historia tego miasta i regionu nie ma sobie równych. Na przełomie maja i czerwca oprócz historii można wziąć udział w Spoleto Festival, podczas którego odbywają się przedstawienia operowe, teatralne, taneczne, występy muzyczne i rozmowy z artystami. Jeśli preferujesz odkrywać kulinarną stronę miejsc, które odwiedzasz, udaj się do Charleston w marcu na festiwal Charleston Wine and Food Festival.

 

4. Saloniki, Grecja

Niektórzy twierdzą, że jest to jedno z najbardziej niesamowitych miast w Grecji. Historia, muzea, stanowiska archeologiczne, pyszna lokalna kuchnia, tętniąca życiem sceną sztuki i życie nocnego oraz morskie położenie zadowolą najwybredniejszych podróżnych.

Saloniki, Grecja

5. Auckland, New Zealand

To najbardziej zaludnione miasto w kraju oferuje około 50 wulkanów, dziesiątki wysp i niezliczone plaże. Auckland to światowa scena artystyczna. Centrum miasta oferuje galerie sztuki, wspaniałe restauracje oraz wypoczynek na świeżym powietrzu.

Lista najbardziej słonecznych miast w Europie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię