Najbardziej stresujące lotniska na świecie. Na liście są są aż dwa z Polski

Portal Hawaiian Islands pokusił się o drobiazgową analizę doznań pasażerów lotnisk z całego świata i wyniki swoich badań opublikował w formie listy najbardziej stresujących lotnisk świata.

Tych, przeznaczonych wyłącznie dla podróżnych o mocnych nerwach. Na liście znalazły się aż dwa porty lotnicze z Polski, co biorąc pod uwagę wielkość naszej ojczyzny, jest wynikiem godnym podziwu, choć niekoniecznie zadowolenia.

Bezkonkurencyjnie palmę pierwszeństwa na liście lotnisk grozy, dzierży brytyjski port z Manchesteru. Skarżyło się na nie ponad 82% pasażerów, z czego najczęściej padającymi określeniami były: „żenada”, „niedobory”, „kolejki” oraz „farsa”.

Kolejna, mało zaszczytne pozycje zajęły porty lotnicze:

  • Heraklion International (Grecja)
  • London Stansted (Wielka Brytania)
  • Toronto Pearson International (Kanada)
  • Bordeaux-Merignac (Francja)
  • Luton (Wielka Brytania)
  • Beauvais-Tille (Francja)
  • Berlin Brandenburg (Niemcy)
  • Brussels South Charleroi (Belgia)
  • Bristol (Wielka Brytania).

USA, choć na liście się znalazło, to jednak szczęśliwie nie w czołówce, nawet tej kontynentalnej.  Złoty medal w rankingu najbardziej stresujących lotnisk Ameryki Północnej, otrzymało bowiem kanadyjskie Toronto. Z kolei w Ameryce Południowej wygrał port lotniczy im. Gustavo Rojasa Pinilli w Kolumbii.

 

Za najbardziej stresujące lotnisko Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej uznał port lotniczy Sabiha Gökçen w Stambule (Turcja). Z kolei spośród portów Azji i Oceanii miano najbardziej stresującego otrzymało wietnamskie lotnisko Tân Sơn Nhất. Egipski port lotniczy w Szarm el-Szejk zajął pierwsze miejsce w kategorii krajów afrykańskich. To ostatnie może dziwić, jako, że lotnisko położone jest w azjatyckiej części Egiptu.

No i przyszła kolej na Polskę. W naszej ojczyźnie niechlubną palmę pierwszeństwa otrzymało lotnisko w Modlinie (66,8% opinii). Za nim, niedaleko uplasował się port w Katowicach (66,5% opinii). Oba zajęły miejsca odpowiednio 21 i 23 w europejskim rankingu.

Ranking można potraktować jako zalecenie, żeby przed planowanym lądowaniem zaaplikować sobie herbatę z melisy. Może się przydać.

MT

„Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię