Najbezpieczniejsze miasta USA

miasta amerykanskie ulica

W ciągu ostatniego roku przestępczość wzrosła w wielu miastach kraju. Wskaźnik przestępczości jest głównym czynnikiem determinującym o tym, czy dane miasto będzie się rozwijać czy grozi mu upadek.

Gdzie są najbezpieczniejsze miasta USA?

Przestępczość i związany z nią brak bezpieczeństwa powoduje także straty finansowe zarówno dla mieszkańców jak i firm. Dla mieszkańców może to oznaczać spadek wartości domu i wzrost kosztów ubezpieczenia. W przypadku firm przestępstwa takie jak kradzieże sklepowe, rozboje, wandalizm i oszustwa kosztują firmy miliardy dolarów każdego roku.

Badania wykazują, że średni roczny koszt zapobiegania przestępczości dla małych firm wynosi ponad 12 000 USD, podczas gdy średnia roczna strata z tytułu przestępczości wynosi ponad 14 000 USD.

Strona AdvisorSmith przeanalizowała dane dotyczące przestępstw z federalnej bazy danych w celu określenia najbezpieczniejszych miast w Stanach Zjednoczonych według ich wielkości.

Miasta zostały podzielone na kategorie w oparciu o ich populację. Analitycy wykluczyli miasta o liczbie ludności poniżej 10 tys. Miasta o liczbie ludności poniżej 100 000 zostały oznaczone jako małe miasta, podczas gdy miasta o liczbie ludności od 100 000 do 300 000 zostały uznane za miasta średniej wielkości. Wszelkie miasta o liczbie mieszkańców powyżej 300 000 zostały oznaczone jako duże miasta.

Badanie to objęło 2837 małych miast, 219 średnich miast i 59 dużych miast, łącznie 3115 miast. Oto jego wyniki:

1. Najbezpieczniejsze małe miasta w USA

Rye w stanie Nowy Jork było najbezpieczniejszym małym miastem w Stanach Zjednoczonych. Położone w powiacie Westchester, na północ od Nowego Jorku, Rye słynie z nabrzeża, które przylega do Long Island Sound w pobliżu granicy Nowy Jork-Connecticut.

Wśród 20 najbezpieczniejszych małych miast dziewięć znajdowało się w New Jersey, cztery w Ohio, trzy w Nowym Jorku, dwa w Massachusetts i po jednym w Connecticut i Michigan.

W pierwszej 5. znalazły się:

 1. Rye, Nowy Jork
 2. Broadview Heights, Ohio
 3. Berkeley Heights, New Jersey
 4. Norfolk, Massachusetts
 5. Sparta, New Jersey

Na liście małych bezpiecznych miast w USA z Illinois znalazły się:

 • Lindenhurst – miejsce 66.
 • Palos Hills – miejsce 74.
 • Homer Glen – miejsce 87.

2. Najbezpieczniejsze średniej wielkości miasta w USA

Carmel w stanie Indiana było najbezpieczniejszym średniej wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych. Carmel to przedmieście w obszarze metropolitalnym Indianapolis. Jest znane jako „Stolica ronda Stanów Zjednoczonych” ze względu na ogromną liczbę rond. Z 10 największych miast średniej wielkości pięć znajdowało się w Kalifornii, dwa w Teksasie, a w Indianie, Karolinie Północnej i New Jersey po jednym mieście.

W pierwszej 5. znalazły się:

 1. Carmel, Indiana
 2. Sugar Land, Teksas
 3. Cary, Północna Karolina
 4. Thousand Oaks, Kalifornia
 5. Murrieta, Kalifornia

Na liście średniej wielkości bezpiecznych miast w USA z Illinois znalazły się:

 • Naperville – miejsce 62.
 • Joliet – miejsce 79.
 • Aurora – miejsce 83.
Naperville
Naperville, Il

4. Najbezpieczniejsze duże miasta w USA

Najbezpieczniejszym dużym miastem w Stanach Zjednoczonych w badaniu była Virginia Beach w stanie Wirginia. To w większości podmiejskie nadmorskie miasto ma najdłuższą plażę na świecie, która przyczynia się do prężnej gospodarki turystycznej miasta. Trzy z najbezpieczniejszych dużych miast w pierwszej dziesiątce to miasta w Kalifornii oraz po jednym w stanach – Newada, Teksas, Hawaje, Arizona, Nowy Jork i Północna Karolina.

W pierwszej 5. znalazły się:

 1. Virginia Beach, Wirginia
 2. Henderson, Newada
 3. El Paso, Teksas
 4. San Diego, Kalifornia
 5. Honolulu, Hawaje

Na liście dużych bezpiecznych miast w USA z Illinois znalazło się…

 • Chicago – miejsce 25.

Jak korzystać z komunikacji publicznej, aby zaoszczędzić na podróżach w USA

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię