Najdroższe czekoladki świata

Minęły stulecia, odkąd Majowie używali suszonych liści kakao jako waluty, ale wciąż można znaleźć wyroby z czekolady nie na każdą kieszeń. Oto jedne z najdroższych i dekadenckich wyrobów z czekolady:

1. Le Chocolate Box

Cena: 1,5 miliona dolarów za jedno pudełko

Wielu może być zaskoczonych ceną pudełka dziewięciu czekoladek z firmy Lake Forest Confections. Wysoka cena wynikała przede wszystkim z dołączonych do czekoladek naszyjników, bransoletek, pierścionków i innej biżuterii od Simon Jewelers.

2. Frrrozen Haute Chocolate

Cena: 25 000 USD za pucharek deseru lodowego

Nowojorska restauracja Serendipity 3, we współpracy z firmą jubilerską Euphoria New York, stworzyła „Frrozen Haute Chocolate”, mieszankę 28 kakao z całego świata, w tym 14 najdroższych i najbardziej egzotycznych. Deser, pisany z dwoma R, jest nasycony 5 gramami (0,2 uncji) jadalnego 23-karatowego złota i podawany w kielichu wyłożonym jadalnym złotem. U podstawy kielicha znajduje się bransoleta z 18-karatowego złota z 1-karatowymi białymi diamentami. Lody są zwieńczone bitą śmietaną pokrytą większą ilością złota i dodatkiem La Madeline au Truffle firmy Knipschildt Chocolatier, który kosztuje 2600 dolarów za funt.
Z deserem podawano złotą łyżkę ozdobioną diamentami, którą również można było zabrać do domu.

 

3. Swarovski Chocolates

Cena: 10 000 USD za 49 czekoladek

Kilka lat temu libański producent czekolady Patchi i gigant domu towarowego Harrods połączyli siły, aby stworzyć czekoladki Swarovski Studded Chocolates. Każdy z 49 kawałków ciemnej czekolady jest wysadzany kryształami Swarovskiego oraz ozdobiony złotem i jedwabną różą. Czekoladki są owinięte w indyjski jedwab i umieszczone w skórzanym pudełku.

4. DeLafée Gold Chocolate Box

Cena: 517 USD za pudełko 8 pralinek

Firma DeLafée oferuje pralinki z jadalnym 24-karatowym złotem. W pudełku z ośmioma pralinkami znajduje się jeszcze jedna niespodzianka – prawdziwa, tym razem niejadalna szwajcarska złota moneta z lat 1910-1920.

5. Art Series Guayasamin

Cena: 450 USD za 50 gram

Ta specjalna czekolada produkowana przez ekwadorskiego czekoladnik (chocolatier) To’ak, nie powstaje z dnia na dzień. Rzadkie ziarna kakaowca dojrzewają przez trzy lata w dębowych baryłkach po francuskim koniaku. Efektem końcowym jest ekwadorska ciemna czekolada z 77% ziarnami kakao.

6. Vosges Haut Chocolat

Cena: 325 USD za 9 trufli i butelkę szampana

Chicagowski sklep z czekolada, Vosges Haut Chocolat, oferuje specjalną kolekcję egzotycznych trufli z szampanem. Katrina Markoff, właścicielka i czekoladnik, słynie z wymyślnych kombinacji smaków. Najdroższą opcją w sklepie jest to luksusowe pudełko czekoladek, które zawiera kolekcję Exotic Truffle i butelkę szampana Krug.

7. Debauve & Gallais Le Livre

Cena: 283 USD za 36 sztuk

Założony w 1800 roku słynny francuski producent czekolady Debauva and Gallais postanowił stworzyć arcydzieło, aby uczcić 200. rocznicę swojej działalności. Rezultatem jest Le Livre, pamiątkowe pudełko z delikatnej, wytłaczanej złotem skóry, które oprócz 35 ręcznie robionych pralin i ganache zawiera książkę o historii Domu Debauve et Gallais od początków do ich czasów. Warto dodać, że Sulpice Debauve otworzył swój sklep z czekoladą na prośbę Marii Antoniny. Przez wiele lat był jedynym dostawcą czekolady dla całej rodziny królewskiej.

8. La Madeline au Truffe

Cena: 250 USD za truflę

Ta dekadencka i pyszna trufla w czekoladzie to najważniejsza kreacja światowej sławy duńskiego cukiernika Fritza Knipschildta. Trufla ta powstaje z francuskiej trufli Perigord o wartości 1000 dolarów za funt, którą następnie Fritz pokrywa ciemną czekoladą Valrhona i cienką warstwą proszku kakaowego. Trufla pakowana jest w przepiękne złotego koloru pudełko. Każda trufla jest wykonywana na zamówienie i wysyłany drogą lotniczą Next Day.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię