Francuski styl

Francja od lat jest synonimem dobrego smaku, a jej mieszkanki – ikonami mody. Co wyróżnia Francuzki spośród innych narodów?

Przede wszystkim naturalność i  umiejętność łączenia elementów. Na ulicach Paryża na próżno szukać obcisłych legginsów, sztucznych rzęs, czy makijażu dodającego  pracy kręgosłupom.

 

Francuzki cenią rzeczy ponadczasowe. Wyróżnia je klasyka i dobry smak. Jak np. koszulowe bluzki z kwiecistymi, dodającymi lekkości motywami.

 

Na jesień przyda się też trencz. W wersji dłuższej, krótszej, kolorowej lub stonowanej. Do niego obowiązkowo torebka, przecież gdzieś trzeba nosić pieniądze, dokumenty i klucze.

 

Takiego looku dopełniają spodnie  z podwyższonym stanem i rozszerzającymi się do dołu nogawkami. Wysmuklają sylwetkę, nogom dodają długości, jednocześnie dyskretnie ukrywając to, czego właściciela nie chce eksponować.

 

Jeżeli nie spodnie to.. klasyczna mini, noszona tak do obcasów, jak i ciężkich butów na traktorze. Sukienki na ramiączkach również są zawsze w modzie i na czasie.  Do nich świetnie się sprawdzają, w chłodniejsze dni, miękkie kardigany lub czarne, klasyczne marynarki.

 

Francuski szyk to przede wszystkim klasyka i naturalność.

Posłuchaj podcastów:

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię