Komercjalizacja Halloween rozpoczęła się w 1900 roku, kiedy to zaczęto produkować pocztówki i wycinane papierowe dekoracje związane z Halloween. Kostiumy na Halloween i tradycja przebierania zaczęły pojawiać się w latach 30., a zwyczaj trick-or-treat „cukierek albo psikus” pojawił się po raz pierwszy w latach 50.
Dzisiaj oprócz przebierańców i trick-or treat wiele miast i miasteczek ma swoje tradycje od parad po wyścigi trumien i rzucanie dyniami.
1. Wyścig trumien
W małym górskim miasteczku Manitou Springs w Kolorado organizowany jest wyścig trumien. Każda drużyna składa się z pięciu zawodników, w tym czterech biegaczy i jednego trupa. Biegacze – przebrani za klaunów, zombie i innego rodzaju dziwactwa – popychają swoje trumny z trupem w kierunku mety, po stromej drodze pnącej się w górę. Wydarzenie poprzedza Parada Trumien, podczas której ulicami Manitou przemierza korowód zabytkowych karawanów.
2. Toczenie dyń
Wszystko zaczęło się w 1969 roku w Chagrin Falls w stanie Ohio kiedy to grupa licealistów wykradła dynie z pobliskiej farmy, załadowała je na pick-upy i po dotarciu do najwyższego punktu w Chagrin Falls zaczęła je toczyć w dół ulic. Dzisiaj mieszkańcy zostawiają dynie dla dzieci Chargin Falls, które legalnie są staczane w dół Grove Hill.
3. Czarownice i Czarnoksiężnicy na SUP
W Kalifornii w Morro Bay Harbor co roku zbiera się grupa setek czarownic i czarnoksiężników na paddle boards, aby popływać po przybrzeżnych wodach zatoki. Tradycja ta rozpoczęła się kilka lat temu obchodami urodzin jednej z czarownic.
4. Thriller Flash Mob
Co roku w Nowym Orleanie w Halloween tuż przed południem na ulice wychodzi grupa Zombie, aby odtańczyć Thrillera Michaela Jacksona. Choreografią wydarzenia zajmuje się Kenneth Bryan, który prowadzi grupę od ratusza miejskiego do dzielnicy francuskiej.
5. Rozbijanie lodówek i samochodów gigantycznymi dyniami
Tysiące widzów napływa do Hee Haw Farm w Utah, aby oglądać rozbijanie aut i sprzętu AGD poprzez rzucanie w nie dyń. Punktem kulminacyjnym dnia jest spuszczenie z dźwigu z wysokości 175 stóp największej wyhodowanej dyni.
ZS