Najdziwniejsze zabobony świata, które mają przynieść bogactwo

Ponad 13% Amerykanów wierzy w różnego rodzaju przesądy. Jest to znikomy procent jeśli porównamy go 54% Polaków mieszkających w Polsce, którzy deklarują, że wierzą w przynajmniej jeden zabobon.

Przesąd definiuje się jako przekonanie lub praktykę wynikającą z ignorancji, strachu przed nieznanym, zaufania w magię lub przypadek lub wiarę w fałszywą koncepcję związku przyczynowego.

Ludzie od wieków ulegają dziwnym przesądom, z których wiele ma pogańskie pochodzenie. Niektóre ewoluowały z biegiem czasu i podróżowały z kraju do kraju. Wiele zabobonów ma przynieść szczęście, pieniądze lub uchronić przed śmiercią. Oto najpopularniejsze, które mają przynieść bogactwo:

Wbijanie monet w drzewa

Powalone stare drzewa z monetami wbitymi w ich korę są popularnym widokiem w niektórych częściach Wielkiej Brytanii. Te „drzewa pieniędzy” mają przenieść bogactwo.

W torebce zawsze muszą być pieniądze

Wkładanie pieniędzy do torebki lub portfela, zwłaszcza jeśli podarujesz je innej osobie, jest powszechnie praktykowane w Grecji. Logika jest prosta – pieniądze przyciągają pieniądze. Grosik lub dziesięciocentówka wystarczy, nie ma potrzeby przechowywania fortuny. Z tego samego powodu nigdy nie powinieneś całkowicie opróżniać swojego konta bankowego.

Nigdy nie zostawiaj toreb na podłodze

Stare chińskie przysłowie mówi: „Portmonetka na podłodze to pieniądze za drzwiami”. Torba na ziemi przyniesie pecha, jeśli chodzi o twoje finanse, więc trzymaj ją jak najwyżej, na wszelki wypadek.

Docenianie ptasich odchodów

Określane jako guano, odchody ptaków morskich były w XIX wieku bardzo ważnym towarem. Guano było sprzedawane i sprzedawane jako nawóz w wielu krajach. Obecnie w wielu częściach świata uważa się, że znalezienie ptasiej kupy na swojej posesji przynosi szczęście i pieniądze.

Zakopywanie posągu św. Józefa

Legenda mówi, że zakopanie plastikowego posągu świętego Józefa pomoże szybciej sprzedać dom. Praktyka ta stała się szeroko popularna w Stanach Zjednoczonych w latach 90. XX wieku. Po sprzedaży domu ważne jest, aby wykopać posąg.

Wąchanie mózgu sępa

Używanie mózgu sępa jako sposobu na wzbogacenie się jest tak popularnym przesądem w niektórych częściach Afryki, że prawie doprowadziło do wymarcia tych ptaków. Hazardziści wierzą, że palenie i wdychanie zapachu mózgu sprawi, że będą mieli przeczucia, które pomogą im zobaczyć zwycięskie liczby na loterii, wyniki sportowe i inne przyszłe wyniki. Pomysł, że sępy mogą mieć zdolności jasnowidzenia, opiera się na fakcie, że ptaki mają dobry wzrok i mogą łatwo znaleźć zdobycz.

Pisanie „$” na dłoni każdego ranka

Oczekiwanie to duży zwrot z niewielkiej inwestycji. Wpisywanie „pieniędzy” lub znaku dolara na prawej dłoni każdego ranka przed wyjściem z domu przez 15 kolejnych dni, począwszy od dnia nowiu, ma przynieść niespodziewaną sumę pieniędzy w ciągu kilku dni. Tylko pamiętaj, aby użyć czerwonego atramentu, tylko wtedy zabobon się spełni.

Znalezienie pająka w kieszeni

Przesąd, że pająk znaleziony na ubraniu przynosi pieniądze, sięga XVI wieku. Najlepiej, jeśli znajdziesz pająka w kieszeni, ponieważ oznacza to, że zawsze będziesz miał pieniądze. Podobną „zasadą” jest nigdy nie zabijać pająka znalezionego w domu, ponieważ zabiłbyś swoje szczęście i fortunę.

Zbieranie groszy

Szczęśliwy grosz ma przynieść człowiekowi szczęście. Ale tylko ten znaleziony awersem do góry. Jeśli jest rewersem do góry, oznacza pecha. Ten przesąd, choć obecnie popularny na całym świecie, może mieć starożytne pochodzenie, kiedy ludzie myśleli, że metale chronią przed złem.

Nie gwiżdż w pomieszczeniach

W Rosji i innych krajach bałtyckich powszechnie wierzono, że gwizdanie w domu prowadzi do utraty pieniędzy i pecha. A zwłaszcza nie rób tego, jeśli jesteś w czyimś domu, ponieważ będziesz odgwizdywał jego pieniądze. Uważa się, że gwizdanie jest językiem zła i w ten sposób zapraszasz złe duchy do swojego domu. Możesz gwizdać ile chcesz na zewnątrz.

Trzymam cynamon w portfelu

Być może słyszałeś, że spalenie laski cynamonu przyciągnie do ciebie pieniądze. Uważa się również, że cynamon pomaga ludziom w ich staraniach o znalezienie pracy lub podwyżkę. Podobnie, ponieważ cynamon przyciąga fortunę, uważa się, że wrzucenie go do portfela jest szybkim zaklęciem na zdobycie pieniędzy.

Nie malowanie „kącika bogactwa” niektórymi kolorami

Według feng shui południowo-wschodnie narożniki pokoju i domu są uważane za rogi bogactwa. Drugie bogactwo, czyli kącik kariery, który chroni przed utratą pracy, znajduje się na północy. Nie maluj narożnika północnego na zielono, żółto, brązowo, różowo lub kolorami skóry, a narożnika południowego na kolor niebieski, czarny lub kolor skóry.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię