Najlepsze miejsca do życia 2023 w USA

Najlepsze miejsca do życia w USA zostały wybrane na podstawie wielu czynników. Wśród nich, strona Niche, która skompilowała listę, wzięła pod uwagę:

  • Przystępność cenową
  • Lokalny rynek mieszkaniowy
  • Różnorodność sąsiedztwa
  • Poziom szkół publicznych
  • Możliwość poruszania się po okolicy pieszo
  • Oferty pracy
  • Bezpieczeństwo.

 

Przebadano 17 932 miast i dzielnic na podstawie danych FBI, Bureau of Labor Statistics, U.S. Census i CDC w połączeniu z milionami recenzji mieszkańców. W pierwszej piętnastce znalazły się:

10. Great Neck Gardens, NYC

Great Neck Gardens to przedmieście Nowego Jorku z populacją 1258 osób. Great Necks Gardens ma dobre szkoły, życie rodzinne, dostęp do pracy i jest bezpiecznym miejscem do zamieszkania.

9. Devon, PA

Devon to przedmieście Filadelfii. Mieszka w nim 1981 osób. Wielu z nich to młodzi profesjonaliści. Szkoły otrzymują wysokie noty. Jest to najlepsze miejsce do wychowywania dzieci w Pensylwanii.

8. North Quarter, FL

North Quarter to dzielnica w miejscowości Orlando na Florydzie. Mieszkańcy na ogół mają liberalne poglądy, a dzielnica oferuje miejską atmosferę z dostępem do dużej ilości barów i restauracji.

7. Cambridgeport, MA

W dzielnicy Cambridgeport mieszka prawie 11 tysięcy osób. Szkoły są na wysokim poziomie, a dzielnica jest bezpieczna. Wielu mieszkańców to młodzi, liberalni profesjonaliści.

6. City Center, CA

City Center w Santa Monica w Kalifornii zamieszkiwane jest głównie przez emerytów i młodych profesjonalistów. 21% mieszkańców jest właścicielami domów, w których mieszka.

5. Penn Wynne, PA

Oprócz jednego z najlepszych miejsc do zamieszkania, jest to również najlepsze miejsce na spędzenie emerytury w Pensylwanii. Penn Wynne to przedmieście Filadelfii. Ma populację 6226 osób. Określane jako miejsko-wiejska atmosfera, Penn Wynne dostaje wysokie noty za szkoły, bezpieczeństwo, życie rodzinne i opcje mieszkaniowe.

4. Hyde Park, Floryda

Hyde Park – Spanishtown Creek to dzielnica w Tampa na Florydzie. Zamieszkuje ją trochę ponad 2400 mieszkańców. Wielu młodych profesjonalistów o liberalnych poglądach mieszka w Hyde Parku – Spanishtown Creek. Jest to mocno zdywersyfikowane przedmieście pod względem ludności. Szkoły i opcje mieszkaniowe dostały ocenę A.

3. Ardmore, PA

To podmiejskie przedmieście Filadelfii oferuje dużą ilość miejskiego życia. W Ardmore znajduje się wiele barów, restauracji, kawiarni i parków.

2. Colonial Village, VA

Dzielnica Arlington w Wirginii zamieszkiwana przez 2895 osób. Otrzymuje wysokie noty za szkoły, dostęp do pracy, zdrowie, dostęp do natury a nawet pogodę.. Nienajlepiej wypada w kosztach utrzymania i opcjach mieszkaniowych.

 

1. Chesterbrook, PA

To przedmieście Filadelfii już po raz czwarty znalazło się na liście najlepszych miejsc do zamieszkania w USA. Szkoły publiczne w Chesterbrook są wysoko oceniane. Mieszka tam wiele rodzin i emerytów. Chesterbrook znajduje się w pobliżu University of Pennsylvania, Swarthmore College, Haverford College i Villanova University. Przedmieście otrzymało ocenę A za szkoły, życie nocne, dywersyfikację, zdrowie, życie rodzinne, dostęp do natury, opcje mieszkaniowe, ale C za pogodę.

Najlepsze miejsca na wakacje dla singli

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię