Ranking najlepiej płatnych kierunków studiów

W obecnych czasach wybierając kierunek studiów powinno się kierować nie tylko sercem i umiejętnościami, ale również portfelem. Stare powiedzenie, że studia przedłużają młodość nie zawsze jest prawdziwe.

 

W wielu przypadkach mogą doprowadzić do przedwczesnych siwych włosów, kiedy po ich ukończeniu nowo upieczony absolwent wchodzi w życie z ogromnym długiem i bez perspektyw zawodowych na jego szybkie spłacenie.

Firma Payscale, zajmująca się oprogramowaniem i danymi od wynagrodzeń, zajmuje się również śledzeniem najlepiej opłacanych kierunki studiów w USA. Co roku Payscale korzystając z mediany wynagrodzeń na początku kariery i po trzech latach od jej rozpoczęcia tworzy listę najlepiej opłacanych kierunków studiów.

Poniżej przedstawiamy 15 z 60 kierunków, które trafiły na listę 'Najlepiej opłacanych kierunki studiów w USA’ w tym roku:

15. Polymer science and engineering

• 81 300 USD

Nauka i inżynieria polimerów to nauka o złożonych materiałach używanych w przestrzeni technologicznej.

14. Software engineering

• 81 800 USD

Inżynieria oprogramowania – na osoby z tymi kwalifikacjami zapotrzebowanie nie maleje. Jest to dyscyplina informatyczna stosująca podejście inżynierskie do tworzenia oprogramowania.

13. Electrical power engineering

• 82 300 USD

Elektroenergetyka koncentruje się na wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej. Elektroenergetyk jest odpowiedzialnym za nadzorowanie i kontrolowanie poprawnego funkcjonowania wszystkich urządzeń i systemów energetycznych.

12. Paper science

• 82 600 USD

Paper science to nic innego jak nauka o papierze. Jest to gałąź inżynierii, która obejmuje przekształcanie surowców w produkty papierowe i produkty uboczne.

11. Computational and applied mathematics

• 83 200 USD

Matematyka obliczeniowa i stosowana łączą koncepcje matematyczne z takimi dziedzinami, jak chemia, inżynieria, biologia i informatyka.

10. Chemical and biomolecular engineering

• 84 200 USD

Inżynieria chemiczna i biomolekularna to zastosowanie zasad i praktyk inżynieryjnych do manipulacji cząsteczkami pochodzenia biologicznego oraz projektowaniem procesów i ciągów technologicznych i sterowaniem nimi.

9. Aeronautics and astronautics

• 85 600 USD

Aeronautyka i astronautyka zajmują się projektowaniem, analizą i wydajnością pojazdów powietrznych i kosmicznych oraz aerodynamiką, mechaniką strukturalną i tematami pokrewnymi.

8. Mining engineering

• 85 700 USD

Inżynieria górnicza zajmuje się wszystkim od wykopywania i eksploracji do tworzenia bezpiecznych kopalni.

7. Computer systems engineering

• 87 400 USD

Inżynieria systemów komputerowych – Inżynierowie systemów komputerowych wdrażają projekty architektów sieci i rozwiązują złożone problemy związane z codziennym działaniem sieci.

6. Metallurgical engineering

• 89 200 USD

Inżynieria metalurgiczna pomaga zamieniać metale w przydatne przedmioty.

5. Nuclear engineering technology

• 92 200 USD

Technologia inżynierii jądrowej zajmuje się znajdowaniem zrównoważonych źródeł energii.

4. Operations research and industrial engineering

• 93 900 USD

Badania operacyjne i inżynieria przemysłowa rozkładają złożone problemy zarządzania na podstawowe elementy, które można rozwiązać za pomocą analizy matematycznej.

3. Petroleum engineering

• 99 800 USD

Inżynieria naftowa zajmuje się konserwacją i tworzeniem nowego sprzętu do wydobywania gazu ziemnego i ropy naftowej.

2. Physician Assistant Studies

• 104 600 USD

Certyfikat asystenta lekarza – asystent lekarza może stawiać diagnozy, opracowywać plany leczenia i przepisywać leki pod nadzorem licencjonowanego lekarza.

1. Electrical engineering and computer science

• 119 200 USD

Elektrotechnika i informatyka – elektrotechnika obejmuje opracowywanie i optymalizację sprzętu, sieci i urządzeń, które wykorzystują lub wytwarzają energię elektryczną. Inżynieria komputerowa, podzbiór elektrotechniki, koncentruje się na projektowaniu i tworzeniu systemów sprzętowych i programowych dla różnych typów urządzeń.

ZJ

30 książek, które koniecznie musisz przeczytać przynajmniej raz

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię