Najlepsze olejki do pielęgnacji brwi i rzęs

Dzięki olejom kosmetycznym dobrej jakości jesteśmy w stanie dostarczyć naszej skórze, włosom czy paznokciom wiele cennych składników odżywczych. Pielęgnacja olejami odpowiednio dobranymi do potrzeb naszego ciała może mieć naprawdę świetne efekty! Dlatego jeśli chciałabyś zadbać o swoje brwi i rzęsy, koniecznie sprawdź, które oleje będą dla nich najlepsze i sprawią, że włoski będą lśniące i piękne!

1. Olej rycynowy

Zdecydowanie najbardziej znany olej polecany do pielęgnacji włosów, także tych w okolicach oczu. Dzięki dużej zawartości kwasów tłuszczowych, witaminy A i E oraz wielu składników mineralnych z pewnością poprawi kondycję włosków, wzmocni je, zagęści, a dodatkowo przyciemni. Jego dużym plusem jest też niska cena i duża dostępność – dostaniesz go w niemal każdej aptece.

 

2. Olej arganowy

Podobnie jak olej rycynowy, olej arganowy zawiera wiele kwasów tłuszczowych i witaminę E, a także polifenole. Niezwykle ceniony i popularny w kosmetyce, świetnie sprawdzi się także w pielęgnacji oprawy oczu. Odżywi brwi i rzęsy, doda im elastyczności oraz nawilży skórę wokół nich.

3. Olej migdałowy

Zawiera wiele witamin, m. in. witaminę E, A, B1 i B2, a również, jak poprzednie, dużą zawartość kwasów tłuszczowych. Jego zaletami są delikatny zapach i niska skłonność do powodowania reakcji alergicznych. Olej migdałowy wzmocni włoski wokół oczu oraz pobudzi ich wzrost.

4. Olej kokosowy

Posiada równie bogaty skład jak wyżej wymienione oleje, bo zawarte w nim są witaminy C, E, B6 i B12, kwasy tłuszczowe i pierwiastki, m. in. cynk czy wapń. Od innych olejów różni się jednak stanem skupienia – w temperaturze poniżej 25 stopni ma on postać stałą. Dlatego będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić i odżywić oprawę swoich oczu, ale preferują kosmetyki o nieco gęstszej konsystencji.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię