18 najlepszych miejsc do sprzedaży zdjęć online

Zarabiaj sprzedając swoją twórczość online. Istnieje wiele witryn ze zdjęciami stockowymi do wyboru. Oto najlepsze miejsca do sprzedaży zdjęć online:

1. Alamy

Alamy prezentuje najbardziej zróżnicowaną kolekcję zdjęć stockowych na świecie, obejmującą ponad 215 milionów zdjęć stockowych, wektorów, wideo i 360-stopniowych obrazów panoramicznych. Możesz sprzedawać wszystko, od codziennych obrazów po konkretne nisze. Platforma ma ponad 60 000 współpracowników na całym świecie i ponad 110 000 kupujących. Oferuje również aplikację Stockimo, w której możesz sprzedawać zdjęcia z iPhone’a.

 

Właściciel zdjęć otrzymuje wypłaty co miesiąc. Jeśli Twoje zdjęcia są dostępne wyłącznie w Alamy, otrzymujesz 50% sprzedaży bezpośredniej. Obrazy dostępne nie tylko dla Alamy’ego otrzymują 40% całej sprzedaży bezpośredniej. Nie ma też umów długoterminowych z Alamy.

2. 500px

Miliony fotografów od 2009 roku sprzedaje swoje zdjęcia za pośrednictwem 500px (wcześniej firma nazywała się 500px Prime). Jej partnerzy dystrybucyjni obsługują ponad milion klientów na całym świecie i są najlepszym wyborem dla kreatywnych treści. Cała zawartość przesłana przez fotografów do witryny jest bezpłatna, co oznacza, że ​​jest licencjonowana do nieograniczonego, wieczystego użytkowania, a ceny zależą od rozmiaru pliku.

500px to także platforma społecznościowa dla fotografów amatorów i profesjonalnych. Możesz śledzić innych fotografów, wystawiać swoje zdjęcia na ich rynku i brać udział w konkursach Photo Quest w których możesz wygrać nagrody. Możesz zarobić do 60% tantiem na ekskluzywnych zdjęciach i 30% prowizji za niewyłączne zdjęcia.

3. SmugMug Pro

Sprzedając zdjęcia na tej stronie otrzymasz 85% zysku między ustaloną ceną a domyślnymi cenami wydruku SmugMug.
Oprócz zdjęć na stronie można sprzedawać plakaty, książki i obrazy. SmugMug również pozwala zbudować własną stronę, dzielić się galeriami, ochronę zdjęć z użyciem znaków wodnych.

4. Shutterstock

Shutterstock to wiodący serwis fotografii stockowej do sprzedaży zdjęć i muzyki online. Platforma wypłaciła ponad miliard dolarów w ciągu ostatnich 15 lat osobom sprzedającym swoją twórczość używając Shutterstock.
Shutterstock jest uważany za witrynę typu microstock, w której zdjęcia są tańsze i nie mają wyłączności, a głównym sposobem na zwiększenie liczby pobrań jest wrzucenie dużej liczby zdjęć.

Wypłaty wahają się od 20% do 30%. Shutterstock oferuje również program partnerski, w którym możesz zarobić dodatkowe pieniądze, jeśli polecisz nowych fotografów lub klientów.

5. iStock Photo

iStock Photo należy do Getty Images. Główna różnica między nimi polega na tym, że zdjęcia w serwisie iStock nie mają wyłączności, co oznacza, że ​​możesz sprzedawać swoje zdjęcia również innym agencjom. Oznacza to jednak, że zarabiasz znacznie niższą prowizję niż ekskluzywne zdjęcia. Prowizja waha się od 15% do 45%, w zależności od tego, czy zdjęcia są ekskluzywne czy nie. Co miesiąc dodawanych jest prawie pół miliona nowych zdjęć, ilustracji, filmów i plików audio.

 

6. Etsy

Etsy to nie tylko wyroby rzemieślnicze. Na stronie Etsy można również sprzedawać zdjęcia. Etsy pobiera tylko 5% ceny transakcji, która obejmuje ustalony przez Ciebie koszt wysyłki. Jeśli przyjmujesz płatności za pośrednictwem Etsy Payments, pobiera ona również opłatę za przetwarzanie płatności w wysokości 3% + 0,25 USD po sprzedaży.

7. Getty Images

Getty Images to jedna z najlepszych stron do sprzedaży i kupna zdjęć. Przyciąga wydawców poszukujących wysokiej jakości lub trudnych do znalezienia ekskluzywnych zdjęć do licencjonowania. Archiwum agencji zawiera ponad 80 milionów różnych zdjęć, obrazów i ilustracji oraz filmów, zarówno aktualnych jak i pochodzących ze starych zbiorów oraz archiwów fotograficznych. W przypadku treści licencjonowanych za pośrednictwem Getty Images stawki wynoszą 20% w przypadku obrazów nieruchomych bez tantiem i 25% w przypadku klipów wideo bez tantiem.

8. Stocksy

Stocksy to popularna witryna fotografii stockowej średniej klasy, zwłaszcza wśród wydawców i twórców. Fotografowie mogą otrzymać 50% tantiem za licencje standardowe i 75% tantiem za licencje rozszerzone — ale wszystkie zdjęcia są w 100% ekskluzywne, co oznacza, że ​​nie możesz ich ponownie wykorzystać w innych witrynach z fotografią stockową.

Firma jest formą co-op’u spółdzielni, w której każdy jest właścicielem. Współtwórcy mogą również otrzymywać udział w zyskach w formie zwrotów patronatu. Kwoty są określane na podstawie Twojego wkładu w spółdzielnię poprzez sprzedaż Twoich zdjęć i/lub nagrań.

9. CanStockPhoto

Ponad 92 000 fotografów sprzedaje zdjęcia stockowe online za pomocą Can Stock Photo. Istnieją różne struktury wypłat, od procentów do stałych kwot oraz 5 USD za każde 50 zdjęć sprzedanych przez polecającego. Gdy sprzedajesz zdjęcia w serwisie, Can Stock Photo wyświetla również Twoje zdjęcia na sprzedaż w Fotosearch, agencji fotograficznej.

10. AdobeStock

Adobe Stock to jedno z najlepszych miejsc do sprzedaży zdjęć online. Gdy umieszczasz tutaj zdjęcia na sprzedaż, są one również dostępne w serwisie Fotolia.

Sprzedając zdjęcia w Adobe Stock, możesz dotrzeć do milionów kupujących i uzyskać dostęp do największej na świecie społeczności twórców w ich ulubionych aplikacjach. I możesz zarobić 33% prowizji od sprzedanych zdjęć.

11. Twenty20

Twenty20 powstało jako narzędzie dla fotografów na Instagramie, aby sprzedawać swoje zdjęcia znanym markom. Jest to również solidna witryna fotografii stockowej, w której możesz sprzedawać zdjęcia online i kontaktować się z potencjalnymi klientami. Pieniądze możesz zarabiać na trzy sposoby:

  • 2 USD za licencjonowane zdjęcie
  • Zdobywanie nagród pieniężnych za wyzwania fotograficzne
  • Otrzymywanie 100% prowizji od dowolnych marek zatrudniających Cię na zaplanowane sesje.

12. Depositphotos

Depositphotos to globalny rynek treści wizualnych z biblioteką ponad 150 milionów plików i klientami z ponad 200 krajów. Depositphotos ma ponad 100 000 współpracowników z całego świata. Kupują od nich zdjęcia Warner Bros., TripAdvisor, Subaru i innych. Prowizje wahają się od 34% do 42%.

13. Dreamstime

Od prawie 20 lat Dreamstime dostarcza wysokiej jakości obrazy klientom na rynku kreatywnym — od niezależnych klientów z sektora prywatnego po firmy z listy Fortune 500. Dreamstime ma ponad 31 milionów zarejestrowanych członków, 600 000 współpracujących fotografów, 144 miliony zdjęć, ilustracji, clipartów i wektorów oraz 20 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie.

Dreamstime płaci od 25% do 50% osobom współpracującym nie na wyłączność i prowizję 27,5%-55% za zdjęcia ekskluzywne.

14. EyeEm

EyeEm skupia się bardziej na fotografii reklamowej, co czyni ją jednym z najlepszych miejsc do sprzedaży zdjęć online, jeśli chcesz znaleźć się w przestrzeni fotografii komercyjnej. Z EyeEm korzystają takie firmy jak Airbnb i Spotify.

Obsługuje społeczność ponad 25 milionów fotografów i kamerzystów z ponad 150 krajów i oferuje 50% prowizji za każde sprzedane zdjęcie.

15. 123RF

123RF jest dobrze znaną firmą w branży fotografii stockowej. Wszystkie treści na platformie nie są wyłączne, więc możesz sprzedawać swoją twórczość również na innych stronach internetowych. Z 123RF korzysta ponad pięć milionom kupujących w 44 krajach. Gdy zostaniesz współtwórcą, możesz zarobić od 30% do 60% za każdą sprzedaną licencję.

16. Foap

Foap jest definiowany przez społeczność składającą się z ponad trzech milionów twórców. Foap przyjmuje prace profesjonalne i „domowe” do sprzedaży.

Foap oferuje współtwórcom kilka różnych sposobów zarabiania na sprzedaży zdjęć online:

  • 5 USD za każde sprzedane zdjęcie
  • 100–2500 USD na „misję”, w których marki przesyłają krótkie opis czego oczekują i ustalają nagrodę pieniężną za zwycięskie zgłoszenia
  • Sprzedaż zdjęć online za pośrednictwem platform partnerskich, takich jak Adobe i Alamy.

17. Zenfolio

Zenfolio ułatwia sprzedaż zdjęć online zarówno początkującym, jak i profesjonalistom. Możesz zbudować stronę internetową, aby zaprezentować swoją pracę i przyciągnąć nowych klientów. Dodatkowo oferuje opcje druku fotograficznego i produktów cyfrowych, z prowizją w wysokości 7%. Musisz jednak mieć miesięczną subskrypcję Zenfolio, która zaczyna się od 5 USD miesięcznie.

18. Pixieset

Pixieset oferuje fotografom kompletny pakiet do udostępniania, dostarczania i sprzedawania zdjęć online. Dzięki Pixieset możesz łatwo stworzyć własny sklep internetowy do sprzedaży odbitek fotograficznych i produktów.

Pixieset daje Ci pełną kontrolę nad Twoim sklepem. Wszystko, co musisz zrobić, to ustalić cenę sprzedaży swoich produktów. Strona pobiera 15% prowizji w przypadku bezpłatnych planów, ale 0% w przypadku płatnych planów, które zaczynają się od 8 USD miesięcznie.

Usuń z telefonu te aplikacje. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię