Najsłynniejsi Polacy w USA

Faktorowicz
Fot. Rare Historical Photos

Z góry przepraszamy, jeżeli w niniejszym zestawieniu nie znalazłeś się właśnie Ty. Ale to wcale nie oznacza, że zabraknie Cię w kolejnym.

Przecież każdy z nas ma szansę spełnić swój american dream. Ale do rzeczy. Zestawienie Polaków, którzy zasłynęli w Ameryce, serwuje Planeta Faktów.

Najsłynniejsi Polacy w USA

Rudolf Modrzejewski to polski inżynier, który zbudował ponad 30 mostów na amerykańskich rzekach, m.in. Benjamin Franklin Bridge w Filadelfii, Thebes Bridge na Missisipi, Huey P. Long w Nowym Orleanie czy Ambassador Bridge w Detroit.

Marcina Gortata, jednego z najwybitniejszych polskich koszykarzy, który gra w NBA, nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Za to idę o zakład, że Theodore Twardzik to dla wielu postać tajemnicza. Przedsiębiorca spopularyzował pierogi w Ameryce.

Maksymilian Faktorowicz to z kolei polsko-żydowski biznesmen, który założył przedsiębiorstwo Max Factor! „Makijaż jest dobry jedynie wtedy, kiedy nie widać, że go mamy” – to jedna z jego najsłynniejszych wypowiedzi. Zdecydowanie miał rację.

Komu jeszcze udało się zrobić karierę w Ameryce z polskim paszportem?

Zobaczcie! 👇

Polonia amerykańska w liczbach. Jesteśmy potęgą

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię