Odkryj największy cud natury w stanie Connecticut

Natura zaskakuje, urzeka i inspiruje. Niektóre naturalne formacje tak zdumiewają, że wydają się być nie z tego świata.

Każdy stan posiada zapierające dech krajobrazy, które wprawią cię w zdumienie.

Connecticut

Jeśli planujesz wyjazd do Connecticut pamiętaj o zwiedzeniu Thimble Islands. Te małe, malownicze wyspy u wybrzeży Connecticut to wyjątkowe i urocze miejsce. Można je odkrywać, pływając łódką, kajakiem lub paddleboardingiem. Popularnym zajęciem jest eksploracja skalistych wybrzeży, plaż i zatoczek.

Thimble Islands to archipelag składający się z małych wysp w Long Island Sound, położony w porcie Stony Creek i wokół niego, tuż u wybrzeży Branford. Wyspy te znane są ze swojego malowniczego piękna, znaczenia historycznego i niepowtarzalnego uroku. Archipelag wysp zbudowany jest z różowego granitu, który  był szczytami wzgórz przed ostatnią epoką lodowcową.

 

Wyspy mają bogatą historię sięgającą osadnictwa rdzennych Amerykanów. Wykorzystywano je do celów rolniczych, wydobywania różowego granitu, jak również jako miejsca wypoczynku dla bogatych.

 

Dokładna liczba wysp różni się w zależności od warunków pływowych, ale w grupie znajduje się około 100 do 365 wysp. Zwiedzając wyspy można napotkać między innymi foki i czaple.

Więcej informacji na temat wysp można znaleźć na stronach:

Odkrywaj z nami naturalne skarby Stanów Zjednoczonych, stan po stanie…Teksas

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię