Odkryj największy cud natury w stanie Kalifornia

Kalifornia

Natura zaskakuje, urzeka i inspiruje. Niektóre naturalne formacje tak zdumiewają, że wydają się być nie z tego świata. Każdy stan posiada zapierające dech krajobrazy, które wprawią cię w zdumienie.

Jaki cud natury można zobaczyć w stanie Kalifornia?

  • Park Narodowy Yosemite

Kultowy Park Narodowy Yosemite założony w 1890 roku znajduje się w górach Sierra Nevada w Kalifornii.

Słynie z zapierającego dech w piersiach naturalnego piękna, alpejskich jezior,  gigantycznych, starożytnych sekwoi, bujnych dolin oraz Tunnel View – kultowego widoku na wysoki wodospad Bridalveil i granitowe klify El Capitan i Half Dome.

 

Mariposa Grove i Tuolumne Grove w Yosemite są domem dla gigantycznych sekwoi, jednych z największych i najstarszych żywych organizmów na Ziemi. Słynny Grizzly Giant i Tunnel Tree znajdują się w Mariposa Grove.

Co zwiedzać w Yosemite?

Yosemite zamieszkują czarne niedźwiedzie, rysie, jelenie, kojoty i wiele gatunków ptaków.

Tioga Road i Glacier Point Road to popularne trasy samochodowe, które prowadzą do wysoko położonych punktów widokowych.

W wiosce Yosemite znajdują się sklepy, restauracje, kwatery, Muzeum Yosemite i Galeria Ansela Adamsa z odbitkami słynnych czarno-białych krajobrazów tego obszaru autorstwa tego znanego fotografa.

W parku znajduje się kilka centrów dla zwiedzających, w których można uzyskać informacje, mapy i przewodniki. Dwa główne to  Centrum dla zwiedzających Yosemite Valley i Centrum dla zwiedzających Wawona.

Park ten przyciąga około 75% rocznych odwiedzających w okresie od maja do września. Ale luty to jedyny miesiąc, żeby zobaczyć niesamowite zjawisko Yosemite Firefall. To naturalne zjawisko gry światła i wody ma miejsce w lutym, kiedy to woda w wodospadzie Horsetail o zachodzie słońca wydaje sie zamieniać w płynącą żółto – czerwono – pomarańczową lawę.

 

Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronach:

Odkryj największy cud natury w stanie Missouri

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię