Okoboji – zagubione nad jeziorami stanu Iowa

Powiat Dickinson, położony wzdłuż wschodniego brzegu jeziora West Okoboji kryje wiele niespodzianek. Zadowoleni z odwiedzin w tym miejscu będą, przede wszystkim wielbiciele sportów wodnych, rekreacji nad jeziorem i wędkarze. Okoliczne jeziora oferują szeroki wachlarz atrakcji i przepiękne plenery.

Okoboji to malutkie miasteczko, którego populacja w roku 2000 liczyła niewiele ponad 800 mieszkańców. Znani są z noszenia koszulek i sprzedaży gadżetów z napisami chwalącymi nieistniejący Uniwersytet Okoboji – o co w tym chodzi? Trzeba pojechać i przekonać się samemu!

Miejscowość jest typowo wypoczynkowa. W lecie, ze względu na bliskość Wielkich Jezior przyciąga tysiące turystów spragnionych zapierających w piersiach dech, widoków. Ożna tu doświadczyć niezapomnianych wrażeń zwiedzając park 
Arnolds, czy park stanowy Pikes Point.

Znużeni wędrówką mogą odpocząć oglądając ekspozycję w Muzeum Wielkich Jezior Iowa. Latem wielbicieli sztuki przyciąga festiwal Okoboji Summer Theatre. Amatorzy motoryzacji, a szczególnie old timerów będą zachwyceni Okoboji Classic Cars i prezentowanymi tam samochodami.

Okoboji, choć małe, to esencjonalnie nasycone atrakcjami. Zdecydowanie warto zajrzeć do tego maleńkiego miasteczka, zagubionego wśród jezior.

MT

Los Angeles – Kreatywna Stolica Świata

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię