Parę faktów, o których powinniśmy pamiętać wchodząc w Medicare!

Wiele osób zbliżających się do 65 roku staje przed faktem zmiany planu ubezpieczeniowego na zdrowie. Wielu z nich słyszało coś o Medicare, ale tak naprawdę nie jest pewnym co i kiedy należy zrobić, by płynnie wejść w ten program federalny.

Jakie przysługują nam opcje? Gdzie należy dopełnić formalności?

Poniżej postaramy się usystematyzować kilka faktów, które pomogą Państwu w podjęciu powyższych decyzji.

 

Parę danych statystycznych. W chwili obecnej około 12 tysięcy osób dziennie wchodzi w Medicare. Nie czujcie się wiec Państwo osamotnieni w swoich wątpliwościach. Mimo, że większość z nas, ze względu na emigracje nie ma doświadczenia w porządkowaniu formalności dotyczących Medicare i emerytury to nie tylko emigranci czują się zagubieni. Przeciętny Amerykanin ma bardzo podobne rozterki, bo formalności jest sporo.

Parę faktów, które może ułatwić Państwu życie zbliżając się do 65-tych urodzin:

1. Pamiętajmy, żeby zapisać się na Medicare na czas. Większość z nas będzie chciała dokonać tego samodzielnie w biurze Social Security Administration lub wypełniając podanie na www.socialsecurity.gov/medicareonly. Niestety w obecnej sytuacji, gdy biura Social Security Administration są nadal zamknięte dla petentów chcących zapisać się na Medicare, pozostaje nam tylko możliwość wypełnienia podania elektronicznie przez internet lub przez telefon. Nasze biuro służy bezpłatną pomocą w wypełnieniu podania elektronicznie i pomaga w dopełnieniu wszystkich formalności z nim związanych.

Umówcie się Państwo na bezpłatną konsultację już dziś dzwoniąc na numer 844.654.5185. Pamiętajmy również, że tylko osoby otrzymujące świadczenia Social Security przed 65 rokiem życia mogą zostać zapisane automatycznie. Niestety nadal należy być czujnym i sprawdzać formalności. Pamiętajmy zasadę główną. Podanie o Medicare najlepiej złożyć na parę miesięcy przed 65-tymi urodzinami. W większości sytuacji poprawnie złożone Medicare wystartuje pierwszego dnia miesiąca, w którym obchodzimy urodziny. Wyjątkiem są osoby, które obchodzą urodziny 1-go dnia miesiąca. One rozpoczną świadczenia Medicare miesiąc wcześniej.

2. Medicare nie jest świadczeniem darmowym. Medicare pokrywa bardzo dużo świadczeń. Jego oryginalne części – A i B mogą mieć stawki miesięczne. Dla osób z legalnym statusem, wypracowanymi i rozliczonymi 40-oma kwartałami pracy część A będzie zazwyczaj bezpłatna. Standardowa stawka za część B w 2022 roku wynosi $170.10 i może być wyższa ze względu na czas zapisu lub poziom dochodów.

3. Nauczmy się alfabetu Medicare – A, B, C, D.
Część A – pokrywa częściowo koszty szpitalne;
Część B – pokrywa częściowo koszty medyczne i lekarskie;
Część C – zwana często jako plany typu Medicare Advantage, jest innym sposobem otrzymania benefitów Medicare świadczonym przez prywatne firmy ubezpieczeniowe;
Część D – plany zniżkowe na leki na receptę – Prescription Drug Plans.

4. Medicare przysługuje również niektórym osobom poniżej 65-tego roku życia będących na rencie inwalidzkiej – disability lub będących w końcowym stadium choroby nerek.

5. Świadczenia oryginalnego Medicare różnią się od świadczeń w planach typu Medicare Advantage – MA. Pamiętajmy, że plany typu MA muszą oferować co najmniej te benefity, które oferowane są przez oryginalne Medicare, ale często oferują także dodatkowe świadczenia nie pokrywane przez oryginalne Medicare.

6. Oferty planów typu Medicare Advantage uzależniona jest od miejsca zamieszkania beneficjenta Medicare. Zazwyczaj każdy powiat będzie posiadał inną ofertę.

 

7. Oryginalne Medicare nie ma networku. Należy tylko upewnić się, czy dana placówka lub lekarz akceptuje Medicare.

8. Oryginalne Medicare nie pokrywa serwisów dentystycznych, okulistycznych i badań słuchu oraz Long Term Care. Niektóre z tych świadczeń mogą być pokrywane przez plany typu Medicare Advantage.

Dodatki do emerytury. Kto może na nie liczyć?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię