Potężna moc słów i myśli… udowodniona naukowo

Słyszeliście o Masaru Emoto? Ten japoński uczony zrobił karierę dzięki swoim badaniom nad wpływem słów i emocji na kryształy wody. Próbki poddawane były najróżniejszym doświadczeniom z użyciem słów. Te, które traktowane były dobrze, i „słyszały” miłe słowa i serdeczne powitania, po zamrożeniu tworzyły wspaniałe, regularne, zdrowe kryształy.

Próbki pod presją złych słów, pełnych nienawiści, dawały wiązania chaotyczne, nieregularne, niezdrowe. Ten stosunkowo prosty eksperyment, choć badania trwały wiele lat, dowiódł jak silny wpływ na cząsteczki wody mają emocje jakim są poddawane. A przecież wszystko co żyje, w dużej części składa się właśnie z wody.

 

Swoje badania Masaru Emoto opisywał w książce wydanej również w języku polskim.  „Tajemnice Wody” to szczegółowy opis eksperymentów, przez niektóre, skostniałe środowiska nazywanych pseudonauką. Trudno się temu dziwić, poważne potraktowanie tych odkryć, cały współczesny świat wiedzy postawiłoby na głowie.

Każdy może sam sprawdzić słuszność tez stawianych przez zmarłego w 2014 roku Japończyka. Wystarczy ugotować ryż i podzielić go na dwie równe porcje.

Każdą z nich należy umieścić w czystym i wyparzonym, identycznym słoiku i szczelnie zamknąć. Jeden ze słoi opatrzyć pozytywnymi, serdecznymi napisami. Drugi pełnymi złości i nienawiści.

Warto też codziennie „witać się” z zawartością słoi. Konsekwentnie – z pierwszym serdecznie, z drugim z niechęcią. Słoje muszą stać obok siebie w identycznych warunkach.

 

Juz po kilku dniach efekty powinny być widoczne. Im dłużej potrwa doświadczenie, tym wyniki będą bardziej widoczne.

Ryż w „dobrym” słoiku będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż ten w „złym”. Wnioski niech każdy wyciągnie sam…

MT

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię