9 powodów, dla których warto pić piwo

Zalety picia piwa

Niektórzy twierdzą, że piwo dzięki zawartości zbóż i drożdży to chleb w płynnej postaci. Piwo składa się w 90 procentach z wody dostarczając organizmowi przeciwutleniacze, witaminy i minerały.

Piwo zawiera błonnik rozpuszczalny oraz spore ilości wapnia, żelaza, magnezu, fosforu potasu, sodu, cynku, miedzi, manganu, selenu, fluoru i krzemu. Jest również bogate w dobre dla zdrowia witaminy B2, B6 i B9. Spożywanie piwa w umiarkowanych ilościach może mieć pozytywny wpływ na zdrowie.

9 powodów dla których warto pić piwo

Oto 9 powodów, dla których warto pić piwo:

1. Piwo może pomóc w budowie silnych kości

Picie piwa doskonale wpływa na kości dzięki wysokiej zawartości krzemu, który jest niezbędny do wzrostu i rozwoju kości i tkanki łącznej. Badania sugerują, że osoby pijące piwo o 38% mniej narażone na osteoporozę niż osoby niepijące.

 

2. Piwo pomaga utrzymać zdrowe serce

Umiarkowane spożycie piwa może pomóc chronić serce przed chorobami układu krążenia. Zawiera wiele przeciwutleniaczy, które są korzystne dla zdrowia serca. Osoby pijące piwo, są mniej narażone na udar, zawał serca i inne choroby serca.

3. Piwo utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie nerek

Umiarkowane spożycie piwa może również zapobiec ryzyku wystąpienia kamieni nerkowych, ponieważ zawiera około 93% wody. Ta wysoka zawartość wody jest korzystna, jeśli chodzi o usuwanie szkodliwych toksyn z organizmu, co pomaga prawidłowo pracować nerkom.

4. Piwo obniża poziom cholesterolu

Jeśli chcesz obniżyć poziom cholesterolu w organizmie, umiarkowane picie piwa może być dobrym rozwiązaniem. Tę korzyść przypisuje się jęczmieniu używanemu w procesie warzenia, który zawiera beta-glukany – rozpuszczalny błonnik, który posiada właściwości obniżania poziomu cholesterolu.

5. Piwo może poprawić zdrowie poznawcze i psychiczne

Niektóre badania nad chorobą Parkinsona sugerują, że lekkie lub umiarkowane picie w średnim i późnym wieku wiąże się z mniejszym osłabieniem funkcji poznawczych. Picie piwa z umiarem ma również zalety psychologiczne. Badania wykazały, że może pomóc zmniejszyć stres i napięcie oraz poprawić samopoczucie.

6. Piwo pomaga kontrolować ciśnienie krwi

Badania przeprowadzone na Harvardzie wykazały, że kobiety w wieku od 25 do 40 lat, które piły piwo w umiarkowany sposób, były znacznie mniej narażone na nadciśnienie w porównaniu z kobietami, które piły wino lub inne napoje alkoholowe.

7. Piwo pomaga w leczeniu łupieżu

Piwa jest uważane za jeden z najlepszych naturalnych sposobów leczenia łupieżu. Tę szczególną korzyść zdrowotną piwa przypisuje się wysokiemu poziomowi drożdży i witaminy B. Wystarczy spłukać włosy butelką piwa dwa do trzech razy w tygodniu, aby pozbyć się łupieżu i nadać włosom wyjątkową miękkość i blask.

8. Piwo pomaga kontrolować poziom cukru we krwi

Badania powiązały umiarkowane spożycie piwa z niższym występowaniem cukrzycy typu 2, nie jest jednak wskazane dla osób chorujących na cukrzycę.

9. Piwo zapobiega anemii

Najczęściej za anemię odpowiedzialny jest niedobór żelaza. Pierwiastek ten jest niezbędny do tego, by szpik kostny wyprodukował odpowiednią ilość czerwonych krwinek. Okazuje się, że niedoborom żelaza zapobiec może picie piwa (oczywiście w umiarkowanych ilościach). Najwięcej tego pierwiastka znajdziemy w piwie ciemnym Oprócz żelaza, ten złocisty trunek zawiera także wapń i fosfor oraz witaminy A, E i kilka witamin z grupy B – B12 i kwas foliowy których niedobory mogą również prowadzić do anemii.

ZSS

Joe Biden zachęca: „Zaszczep się i wypij piwo”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię