Przepis na maść z czosnku na kaszel

Domowa maść z czosnku na kaszel to prosta i szybka do przygotowania mikstura, która idealnie sprawdza się jako naturalny antybiotyk.

Maść z czosnku – właściwości

Maść z czosnku oprócz tego, że jest łatwa do stosowania, to także jej przygotowanie jest banalnie proste. Żeby sporządzić leczniczy preparat potrzeba tylko czterech składników: oleju kokosowego nadającego odpowiedniej konsystencji, oliwy, która zadba o właściwy poziom nawilżenia, czosnku posiadającego właściwości antybakteryjne i antywirusowe oraz przyjemnego w zapachu olejku lawendowego. Kompozycja tych składników w odpowiednich proporcjach skutkuje niezwykle skutecznym działaniem prozdrowotnym.

 

Maść czosnkowa na kaszel – przepis

Składniki:

  •  1/3 szklanki oleju kokosowego,
  • 2 łyżki oliwy z oliwek,
  • 8 ząbków obranego czosnku,
  • 5 kropel oleju lawendowego.

Wszystkie składniki należy starannie ze sobą zmieszać, na przykład za pomocą blendera. Następnie konieczne jest przecedzenie przez sitko i przełożenie maści do pojemnika. Cała zawartość powinna trafić do lodówki, by niska temperatura nadała masie gęstości.

 

 

Maść z czosnku na kaszel – działanie i zastosowanie:

Czosnek to roślina, która sprawdzi się przy łagodzeniu objawów takich jak kaszel ale także katar, gorączka czy bóle mięśniowe. Nadaje się również jako doskonały środek na zwiększanie odporności. Za jego sprawą wszelkie objawy grypy, bakterie i wirusy będą zwalczane.

Maść można wcierać w klatkę piersiowa, plecy a nawet stopy przynajmniej 3 – 4 razy dziennie. W przypadku chorób, takich jak zapalenie płuc, krtani czy astma należy wcierać maść co godzinę do momentu, aż objawy ustąpią.

PAMIĘTAJ O ŚRODKACH OSTROŻNOŚCI!
Maścią z czosnku można posmarować niemalże wszystkie części ciała – wyjątkiem są miejsca intymne i okolice twarzy i oczu.

Co się stanie w organizmie jak zrezygnujesz z cukru? Fenomenalne!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię