Siedem sytuacji, przez które uciekają ci pieniądze z portfela

W przypadku kiedy nie kontrolujemy wydatków, bardzo często okazuje się, że pieniądze przepływają nam pomiędzy palcami i w pewnym momencie okazuje się, że zostajemy bez grosza.

Pieniądze z portfela uciekają bardzo szybko z kilku konkretnych powodów. Aby temu zapobiec trzeba uświadomić sobie, że częściej spotkać można się z nieprzewidzianymi wydatkami, niż z nadprogramową gotówką.

W jakich sytuacjach najczęściej uciekają pieniądze?

Pierwszą sytuacją, kiedy wydatki wymykają się spod kontroli, ma miejsce wtedy, kiedy codziennie, zamiast wypić kawę w domu pijemy ja na mieście. W ciągu miesiąca uzbiera się spora sumka, która moglibyśmy zaoszczędzić wstając wcześniej i przygotowując ten napój w domu.

 

Drugą sytuacją jest moment, kiedy mamy wydatki nieprzewidziane, jak np. naprawa telewizora, lodówki lub pralki. Może się tak zdarzyć, że zapomnimy o jakimś rachunku, albo o nim nie pomyśleliśmy.

Trzecia sytuacją, która może drastycznie obciążyć nasz budżet, są zakupy pod wpływem impulsu. Często zdarza się to, kiedy trafimy na jakąś ciekawą promocję lub okazję cenową.

Czwartym powodem, przez który uciekają nam nasze pieniądze, są rzeczy, z których nie zdajemy sobie sprawy. Do kategorii tej należeć będą na pewno różne zapomniane abonamenty, opłaty za coś, z czego nie korzystamy, a zapomnieliśmy anulować polecenia zapłaty z konta.

Piątym powodem braków w budżecie jest kumulacja nagłych, niespodziewanych wydatków, np. niespodziewany wyjazd dziecka na wycieczkę szkolną, awaria auta lub choroba, wszystko w tym samym czasie.

Szóstym powodem, kiedy pieniądze nam uciekają z kieszeni, jest uzależnienie od wszelkiego rodzaju używek, takich jak papierosy, alkohol i słodycze, które to są coraz droższe. Ograniczenie palenia papierosów, czy spożywania alkoholu na co dzień pozwolą nam zaoszczędzić spora sumkę.

Siódmym powodem, przez które tracimy co miesiąc pieniądze, jest złe zaplanowanie zakupów. Warto śledzić gazetki promocyjne w marketach spożywczych, bo często może zdarzyć się tak, że produkty, których używamy na co dzień i mamy pewność, że się nie zmarnują, warto kupić w większych ilościach jednorazowo.

Jak zaoszczędzić pieniądze i zapobiec dziurze w budżecie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Przede wszystkim rozsądnie planować zakupy, najlepiej z kartką w ręku i zastanowić się czy to wszystko jest nam na pewno potrzebne.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię