7 sposobów na plamy z czerwonego wina

Plamy z czerwonego wina są uporczywe i ciężki do usunięcia. Według rzeszy internautów jest kilka sposobów, które wręcz gwarantują ich usunięcie, jeśli zadziałasz szybko.

Im dłużej plama z czerwonego wina pozostaje na powierzchni, tym trudniej ją usunąć.

Sól i soda

Plamę z wina czerwonego od razu posyp dużą ilością sody oczyszczonej i soli. Pozostaw do wchłonięcia, około 10 – 15 minut.  Kiedy zauważysz, że kolor zaczyna blednąć spłucz pozostałość zimną wodą.

 

Osusz

Jeśli plama jest jeszcze mokra, natychmiast ją osusz czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym, aby wchłonąć jak najwięcej wina. Nie pocieraj, ponieważ pocieranie może wepchnąć plamę głębiej w tkaninę.

czerwone wino plamy

Nadtlenek wodoru i płyn do mycia naczyń

Zmieszaj równe części nadtlenku wodoru (Hydrogen Peroxide) i płynu do mycia naczyń, a następnie nałóż je na plamę. Delikatnie zetrzyj plamę czystą szmatką. Następnie spłucz zimną wodą.

Woda sodowa

Wystarczy polać plamę wodą sodową, której bąbelki pomogą w usunięciu plamy.

Soda oczyszczona i ocet

Przygotuj pastę z sody oczyszczonej i wody, a następnie nałóż ją na plamę. Po wyschnięciu pasty należy ją wyszczotkować lub odkurzyć. Następnie nałóż na plamę mieszaninę octu i wody, osusz i spłucz.

Białe wino

Na czerwone wylej białe. Białe wino może pomóc zneutralizować plamy z czerwonego wina. Plamę z czerwonego wina polej białym winem, aby ją rozcieńczyć, a następnie osusz czystą szmatką.

Ocet i woda sodowa

Na plamę najpierw wylej wcześniej wymieszany biały ocet z wodą sodową. Według internautów ta mieszanka dobrze usuwa plamy z dywanów.

10 sposobów na plamy z sosu pomidorowego

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię