8 sposobów na dobrą kondycję po 50 roku życia

Po 50 roku życia bardzo ważne jest dbanie o zdrowie, kondycję i dobre nawyki żywieniowe.

Zazwyczaj ludziom w tym wieku łatwiej jest zacząć myśleć o sobie, gdyż ich dzieci mają już swoje rodziny i ilość ich obowiązków jest znacznie mniejsza. W ciele pięćdziesięciolatków zaczyna zachodzić coraz więcej zmian związanych ze starzeniem się, lecz możesz im przeciwdziałać jak również zachować dobrą formę po 50 r.ż.

1. Zapisz się na grupowe zajęcia fitness dla seniorów. Zajęcia w grupach działają na ludzi bardziej motywująco, aniżeli samotne ćwiczenia.

2. Wykonuj rutynowe badanie przesiewowe. Od lekarza rodzinnego dowiesz się jakie badania warto wykonać.

3. Pij odpowiednią ilość wody. Nawadnianie jest niezwykle ważne dla organizmu.

4. Dbaj o to, aby posiłki, które spożywasz zawierały istotne mikroelementy. Dieta powinna być zbilansowana i pełnowartościowa. Pomyśl o suplementacji witaminy D, w naszej szerokości geograficznej większość społeczeństwa cierpi na jej niedobory.

5. Szukaj aktywności fizycznej, która najbardziej Ci odpowiada. Joga, fitness, pilates, jazda na rowerze, aerobic w wodzie – wachlarz opcji jest bardzo różnorodny. Znajdź takie zajęcie, które sprawia Ci największą satysfakcję i radość, wówczas chętniej będziesz tę aktywność wykonywać.

 

6. Dobra kondycja fizyczna to nie wszystko, ważne jest, aby również dbać o umysł. Układaj puzzle, rozwiązuj krzyżówki i czytaj jak najwięcej książek czy artykułów. Zajęcia te pozytywnie wpłyną na ćwiczenie mózgu i dobrą pamięć.

7. Kolejnym istotnym elementem, o który musisz zadbać po 50, jest odpowiednia długość snu. Dobry sen wpływa na długość życia, pamięć i koncentrację. Sportowcy, którzy spali 8 godzin lub dłużej, osiągali lepsze wyniki.

8. Picie większej ilości alkoholu, po 50 roku życia, negatywnie wpłynie na Twoją kondycję. Lampka wina do obiadu jest zalecana, korzystnie wpłynie na sen, lecz większe ilości mogą przyczynić się do trudności ze schudnięciem bądź przyrostem masy ciała. Alkohole mogą być bardzo kaloryczne – 10 minut biegu jest potrzebne, aby spalić kieliszek wina.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię