7 cech najbardziej pożądanych przez pracodawców. Masz je?

Co wyróżnia pracowników otrzymujących promocje od innych? Kilka cech osobowości postrzeganych przez pracodawców jako najcenniejsze w pracy:

1. Punktualność.  Każdemu zdarza się od czasu do czasu spóźnić na spotkanie czy oddać projekt z opóźnieniem. Ale jeśli zdarza się to nagminnie jest to znak dla szefa, że nie może na ciebie liczyć.

2. Elastyczność – twoje szanse na awans wzrastają, jeśli jesteś osobą elastyczną potrafiącą zaadaptować się do nowo zaistniałych warunków.

3. Komunikatywność – ale nie gadatliwość. Komunikatywność to umiejętność wyrażania swoich myśli, odpowiadania na pytania. Im łatwiej się z tobą rozmawia, tym chętniej ludzie będą z tobą pracować.

4. Samodzielność – szczególnie w dzisiejszej dobie prac zdalnych. Każdy, kto nie wymaga mikrozarządzania, jest szybciej promowany niż osoba którą trzeba cały czas nadzorować.

5. Inicjatywa – wykazywanie inicjatywy w działaniu czy zdolność do nieszablonowego myślenia są niepodważalnymi atutami. Osoby z inicjatywą wykazujące zaangażowanie w firmę i długoterminowe plany – to cechy, których szefowie szukają w każdym pracowniku.

6. Rozwiązywanie problemów – rozwiązuj problemy, a nie kreuj ich. Pozytywne rozwiązywanie problemów wpływa na produktywność wszystkich pracowników w firmie.

7. Dzielenie się zasługami – jedną z cech liderów jest umiejętność dzielenia się zasługami. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które w naturalny sposób dzielą się zasługami, a nie twierdzą, że wszystkie osiągnięcia są tylko i wyłącznie ich zasługą – masz dobry potencjał do objęcia stanowiska kierowniczego.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię