Szampon z sody oczyszczonej. Doskonały sposób na piękne włosy

Soda oczyszczona, wodorowęglan sodu, w laboratorium otrzymywana jest przez połączenie dwutlenku węgla z wodnym roztworem węglanu sodu.

Na skalę przemysłową soda otrzymywana jest metodą Solvay, jako produkt pośredni, w produkcji węglanu sodu. W przemyśle spożywczym stosowana jest jako jeden ze składników proszku do pieczenia, regulator pH, składnik tabletek musujących.

W technice ma zastosowanie jako składnik gaśnic pianowych, jako substancja pochłaniająca zapachy i wilgoć, a także do zmiękczania wody. Jest także szeroko stosowana w przemyśle kosmetycznym jako składnik maseczek i peelingów do twarzy, a także środek łagodzący podrażnienia i oparzenia.

 

Kiedy stosować sodę oczyszczoną na włosy?

Dodatek sody do preparatu myjącego, np. jedna łyżeczka do szamponu, to przede wszystkim sposób na oczyszczenie włosów. A oto kilka przypadków, kiedy warto o tym pamiętać.

  • rozjaśnienie farbowanych włosów
    zasadowy odczyn sody przyczynia się do otwarcia łuski włosa i tym samym spłukanie farby staje się łatwiejsze.
  • walka z łupieżem
    co prawda soda nie jest środkiem przeciwgrzybicznym, nie mniej jednak doskonale się sprawdza jako środek oczyszczający.
  • włosy przetłuszczające się
    podobnie jak w przypadku łupieżu, nie wpływa na nadprodukcję łoju, ale znakomicie go usuwa.

Szampon z sodą oczyszczoną

Przygotowanie jest łatwe i nie przysporzy żadnych problemów. Preparat jest bezpieczny i wydajny. Nie niszczy włosów. Nie pieni się tak, jak tradycyjne szampony.

Jedną część sody zmieszaj z trzema częściami wody. Dokładne ilości zależne są od długości włosów. Dodatkowo możesz dodać 10 kropli olejku lawendowego.
tak przygotowany szampon nakładaj na włosy, zaczynając od nasady, przesuwając się w kierunku końcówek. W przypadku włosów krótkich stosuj koliste ruchy.
pozostawić na włosach 2-3 minuty. Spłukać dokładnie ciepłą wodą z dodatkiem octu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię