Uruchamiasz klimatyzację w samochodzie. Czy warto włączyć obieg wewnętrzny?

Obieg wewnętrzny to rozwiązanie pozwalające na zamykanie dopływu powietrza z zewnątrz, które jest możliwe poprzez wciśniecie przycisku aktywacji znajdującego się w każdym samochodzie.

Wiele osób decyduje się włączenie obiegu zamkniętego i korzystanie z trybu recyrkulacji powietrza w aucie w przypadku uruchamiania w nim klimatyzacji. Kiedy warto włączyć obieg zamknięty? Czy należy go włączyć, kiedy korzystamy z klimatyzacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Obieg wewnętrzny – kiedy warto go włączyć?

Korzystanie z obiegu zamkniętego pozwala na zablokowanie dostępu powietrza z zewnątrz. Tego typu rozwiązanie sprawdza się, więc doskonale w szeregu sytuacji. Zamkniecie obiegu wewnętrznego pozwala m.in. na unikniecie wdychania w samochodzie intensywnego dymu emitowanego z rur wydechowych czy wyczuwalnych na trasie nieprzyjemnych zapachów. Włączenie obiegu zamkniętego w odpowiednim czasie pozwala na zamkniecie układu wentylacji i uniknięcie tego typu sytuacji.

 

Klimatyzacja, a obieg zamknięty – o czym warto wiedzieć?

W upalne dni trudno jest wyobrazić sobie pokonywanie dłuższych tras samochodem bez klimatyzacji, która w znacznym stopniu poprawia komfort podróżowania. Chcąc efektywnie korzystać z klimatyzacji, warto pamiętać o możliwości włączenia obiegu zamkniętego.

Pokonanie pierwszych kilometrów z wewnętrznym obiegiem powietrza pozwala na znaczne przyspieszenie procesu schładzania wnętrza samochodu przy zastosowaniu możliwie najniższych obrotów klimatyzacji. Tryb recyrkulacji powietrza w szybkim tempie obniża panującą w aucie temperaturę oraz pozwala na ustabilizowanie jej na pożądanym poziomie.

Rozwiązanie to działa analogicznie zimą, kiedy wykorzystanie obiegu zamkniętego umożliwia szybsze nagrzewanie kabiny samochodu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię