Wirtualne szpitale

Zdalne porady lekarskie, czy e-recepty weszły już do naszego życia na dobre. Leczenie przez internet stało się codziennością w czasie pandemii i tak już pozostało.

Czy kolejnym krokiem będą e-szpitale, gdzie avatary będą odbywać spotkania z lekarzami?

Twórcy systemów medycznych zdają się dryfować w kierunku gier. Metaversum jest prawdopodobnie na wyciągnięcie ręki, tym bardziej, że już w 2020 r. amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła pierwszą w historii grę wideo na receptę — EndeavorRX, która ma klinicznie udowodnioną skuteczność w leczeniu ADHD u dzieci. Terapeutyczny startup gier wideo DeepWell Digital Therapeutics, który rozpoczął działalność w marcu 2022 r., pracuje obecnie nad grami, które leczą depresję i ADHD.

 

O podobnych praktykach donosi też Business Insider, pisząc:

„Firma farmaceutyczna Pfizer w listopadzie 2021 r. uruchomiła w Brazylii innowacyjną kampanię edukacyjną, która miała zachęcić generację Z do zaszczepienia się na COVID-19. W grze Grand Theft Auto RolePlay awatary miały możliwość szczepień, a te, które się zdecydowały, otrzymywały niebieskie odznaki. W ramach kampanii zachęcano również graczy do udostępniania zrzutów ekranu wraz z selfie lub zdjęć z hashtagiem #InGameVaccine. Kampania Pfizera pokazuje, że praktyki związane ze zdrowiem fizycznym – choć nie są konieczne dla awatarów – mogą przekładać się na wirtualne przestrzenie jako sposób komunikowania osobistych wartości, tożsamości i statusu społecznego”.

 

Dominacja technologii i przeniesienie znacznej części życia do metaversum, wdaje się nieuniknione., Jak się to sprawdzi i z jakimi wyzwaniami przyjdzie się zmierzyć kolejnym pokoleniom? To się wkrótce okaże.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię