Wodospad Niagara… zamarzł (VIDEO)

Wodospad Niagara to jeden z największych i najsłynniejszych wodospadów na świecie, leżący na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Niedawno jednak został on dotknięty przez mroźne temperatury, które spowodowały, że część wody… zamarzła.

Zimowa aura, która ostatnio panuje w Stanach Zjednoczonych, dała się we znaki również mieszkańcom okolic Wodospadu Niagara. Temperatury spadły poniżej zera, co sprawiło, że woda w wodospadzie zamarzła, tworząc niesamowite widoki.

Wodospad Niagara zamarzł po raz pierwszy od 2011 roku. Wtedy też panowały bardzo niskie temperatury, co spowodowało, że wodospad zamarzł w całości. W obecnym roku zamarzła tylko część wodospadu, ale i tak stanowi to niezwykły widok.

Mimo że zamarznięty wodospad jest niezwykle piękny, należy pamiętać, że jest to również sytuacja niebezpieczna. Woda w wodospadzie jest bardzo chłodna nawet w lecie, a w zimie może doprowadzić do hipotermii już po kilku minutach. Dlatego też turyści powinni zachować ostrożność i unikać wchodzenia na zamarznięte kaskady.

Mimo to Wodospad Niagara zamarznięty stanowi niezapomniany widok i na pewno przyciągnie wielu turystów, którzy chcieliby zobaczyć to niecodzienne zjawisko na własne oczy. Od kilku dni temperatury w okolicach Wodospadu Niagara utrzymują się poniżej zera, co sprawia, że coraz więcej wody zamarza tworząc niezwykłe widoki. Zamarznięty Wodospad Niagara prezentuje się imponująco, a jego wygląd zmienia się w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych. Rano kaskady wodospadu są bardziej ośnieżone, a w południe promienie słoneczne odbijają się od lodu tworząc niezwykłe refleksy.

Zamarznięty Wodospad Niagara to niezapomniane wrażenia dla turystów, ale trzeba pamiętać, że nadal jest to miejsce bardzo niebezpieczne. Dlatego też turyści powinni zachować ostrożność i unikać wchodzenia na zamarznięte kaskady.

Najbardziej stresujące lotniska na świecie. Na liście są są aż dwa z Polski

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię