7 najbardziej zaśnieżonych miast w USA

Korzystając z ostatnich 30-letnich średnich klimatycznych z NOAA, strona FoxWeather stworzyła listę amerykańskich miast o populacji co najmniej 50 000 mieszkańców z najwyższymi rocznymi opadami śniegu.

Oto 7 miast z największymi opadami śniegu:

7. Anchorage, Alaska – 77,9 cala

Anchorage, największe miasto na Alasce, rozpoczyna listę siedmiu najbardziej zaśnieżonych miast w Ameryce. Nie jest zaskoczeniem, ze to miasto znalazło się na tej liście, ale może być zaskoczeniem, że nie jest na miejscu pierwszym. Oprócz dużych opadów śniegu, średnia temperatura w zimie wynosi około 19 stopni.

6. Flagstaff, Arizona – 90,1 cala

Niektórych może dziwić, że miasto Flagstaff otoczone pustynią, górami i lasami sosnowymi Ponderosa znalazło się na tej liście. Ale miasto to znajduje się na 6903 stóp nad poziomem morza, co sprzyja opadom śniegu. Flagstaff znajduje się na południe od San Francisco Peaks, najwyższego pasma górskiego w Arizonie.

5. Boulder, Kolorado – 92,8 cala

Boulder znajduje się u podnóża Gór Skalistych na wysokości 5319 stóp nad poziomem morza. Jest to 12. najbardziej zaludnione miasto w Kolorado. W Boulder średnio 88 dni w roku doświadcza opadów śniegu lub deszczu.

4. Buffalo, Nowy Jork – 95,4 cala

Buffalo to drugie co do wielkości miasto w Nowym Jorku. Znajduje się na wschodnim krańcu jeziora Erie, dzięki czemu jest doskonałym miejscem na śnieg z efektem jeziora. Buffalo nie jest jedynym miastem w Nowym Jorku na tej liście.

3. Rochester, Nowy Jork – 102,0 cali

Rochester, około 70 mil na wschód od Buffalo, podczas typowej zimy otrzymuje ponad 100 cali śniegu. Większość z nich pochodzi z opadów śniegu z efektu jeziora Erie na południowym zachodzie i jeziora Ontario na północy.

2. Erie, Pensylwania – 104,3 cala

Erie znajduje się na bezpośredniej linii brzegowej jeziora Erie w północno-zachodniej Pensylwanii. Zimy są mroźne, wietrzne i przeważnie pochmurne z dużą ilością opadów śniegu.

1. Syracuse, Nowy Jork – 127,8 cala

Syracuse znalazł się na miejscu pierwszym najbardziej śnieżnego miasta w Ameryce. Spada tam średnio 127,8 cali śniegu każdej zimy. To prawie 11 stóp śniegu, czyli ponad 3,5 metra. W tym mieście śnieg pada od listopada (czasami nawet października) do kwietnia. Największe opad występują w styczniu i lutym.

Gdzie warto wybrać się zimą? Sześć ciekawych propozycji

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię