Zbudował 90 mieszkań dla ubogich zamiast wyprawiać córce wesele

Fot. YouTube

Dla wielu osób wesele ich dzieci to niezwykle ważne wydarzenie, na które odkładają duże sumy pieniędzy i organizują za nie wystawne wydarzenia dla całej rodziny.

W 2016 roku, odnoszący sukcesy biznesman Manoj Munot zdecydował się na wykonanie pięknego czynu dla potrzebujących. Zamiast wyprawiać wesele swojej córce za ogromną kwotę, przeznaczył on pieniądze na cele charytatywne – biznesman wydał 11 milionów dolarów na wybudowanie wielu mieszkań dla bezdomnych.

Manoj Munot to odnoszący sukcesy biznesman prowadzący firmę budowlaną, który dzięki swoim doskonałym umiejętnościom biznesowym stał się jednym z najbogatszych mężczyzn w Indiach.

 

Biznesman planował wydać dużą sumę zaoszczędzonych przez siebie pieniędzy na zachwycające i wystawne wesele swojej córki, na którym miało niczego nie zabraknąć. Jednak ostatecznie, Manuj Munot zdecydował się przeznaczyć dużą sumę pieniędzy przeznaczonych na wesele na wybudowanie 90 domów dla bezdomnych osób.

Jak sam powiedział w jednym z wywiadów: „Wesela są drogie i ludzie wydają na nie dużo. Jednak istnieje coś takiego jak obowiązek wobec ludzi”. Pokazuje to, jakimi wartościami kieruje się w życiu biznesman i jak ważni są dla niego zwykli ludzie potrzebujący pomocy. Jego gest był inspirujący i zachwycił wiele osób, które doceniły starania Munota o wspólne dobre obywateli.

Decyzję biznesmana poparła także jego rodzina, która była dumna z decyzji Manoja Munota o niesieniu pomocy potrzebującym. Córka biznesmana, Shreya Munot i jej narzeczony byli podobno bardzo zadowoleni z jego decyzji – nie naciskali na wystawne wesele i wspierali decyzję Manoja Munota o przekazaniu pieniędzy na cel charytatywny. Postawa Manoja Munota i jego rodziny sprawiła, że 90 różnych rodzin mogło cieszyć się komfortowymi domami oraz stworzeniem zupełnie nowego i zapewne lepszego życia w dobrych warunkach mieszkalnych.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię