10 najdziwniejszych potraw z całego świata

Durian
Durian

Podróżując do obcych krajów, możemy mieć pewność, że znajdziemy potrawy, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Wiele z nich może nam się wydać bardzo dziwne! Przedstawiamy 10 najdziwniejszych potraw na świecie. Zapewniamy, że zaczniesz zastanawiać się, jak ludzie mogą to jeść!

10. Szwedzka kiszonka Surströmming

Zazwyczaj kisimy różne warzywa – ogórki, kapustę, paprykę… Na Ukrainie niezwykle popularne są kiszone pomidory, które dziwią niektórych z nas. Skandynawowie natomiast postanowili pójść o krok dalej i ukisić… śledzie! Mówi się, że ich smak jest ciekawy, ale za to lepiej otwierać puszkę na zewnątrz, o ile nie chcemy, żeby nasze mieszkanie kompletnie prześmiardło.

Szwedzka kiszonka Surströmming

9. Jak nie śledź, to rekin, czyli Hakarl

Na Islandii niezwykle popularną przekąską jest Hakarl, czyli fermentowany rekin grenlandzki. Jego smak porównuje się do amoniaku w postaci galaretki. To przysmak dla prawdziwych koneserów!

8. Wędzone świńskie uszy

Dla jednych obrzydliwość, dla innych natomiast pyszna zakąska do piwa. Na Ukrainie i Litwie bardzo często w barach podaje się wędzone świńskie uszy, pokrojone w wąskie paseczki. W smaku są przede wszystkim słone, więc faktycznie mogą dobrze pasować do piwa.

Wędzone świńskie uszy
Wędzone świńskie uszy

7. Stuletnie (a raczej studniowe) jajo

Ten przysmak kuchni chińskiej przygotowuje się aż przez 100 dni. Surowe jajka wkłada się do specjalnego naczynia wypełnionego gliną i różnymi dodatkami, po czym odstawia się je na całe sto dni. W smaku nie jest ono specjalnie wyjątkowe, ale za to wygląda wyjątkowo oryginalnie.

6. Najbardziej śmierdzący owoc na świecie

Durian to owoc, który jada się przede wszystkim w Azji, bo właśnie tam znajdziemy go w naturze. Mówi się, że smakuje on nieco jak mydło, ale to, co go wyróżnia to potworny zapach, który wydziela. Jeśli gdzieś na ulicy sprzedaje się duriana, znajdziemy go bez żadnego problemu.

5. Gulasz z renifera

Chyba nikogo nie zdziwi to, że je się go na Islandii. Mięso renifera jest dosyć suche i łykowate, ale z pewnością warto go spróbować, jeśli odwiedzimy te okolice.

4. Francuski przysmak – ślimaki

W rankingu najdziwniejszych potraw nie można nie wspomnieć o ślimakach! We Francji zjemy je najczęściej z masłem ziołowym lub lekkimi sosami. Tę potrawę możemy jednak znaleźć też w innych zakamarkach świata, na przykład w Maroku. Tam podaje się je z charakterystycznymi dla tego regionu przyprawami, na pikantnie.

slimaki potrawa

3. Lody wytrawne

W wielu miejscach na świecie znajdziemy lody o bardzo interesujących smakach, takich jak bekon, cebula czy fasola. Jeśli mamy ochotę ich spróbować, warto wybrać się do Korei, gdzie znajdziemy ich największą selekcję.

2. Skoro mowa o bekonie…

W Stanach Zjednoczonych zjemy pączki z syropem klonowym i posypką z bekonu. Brzmi dziwnie? Może trochę, ale każdy, kto spróbuje takiego deseru, z pewnością będzie zaskoczony jego wielowymiarowym smakiem. To naprawdę wciąga!

1. Pesto z chwastów

A dokładniej z rdestu, zazwyczaj uznawany za chwast, którego musimy pozbyć się z naszego ogrodu. Na Islandii jednak udało się odnaleźć sposób na wykorzystanie tej rośliny – pesto! To bardzo świeży i smaczny dodatek do makaronu, którego zdecydowanie trzeba spróbować!

Rdest
Rdest

Jakie polskie dania dla Amerykanów?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię