10 sposobów na to by wytrwać w postanowieniach noworocznych

Ostatnie dni starego roku to nowy początek i okazja do zmiany, gdyż jest to okres ustalania postanowień noworocznych. Niestety większość z tych postanowień jest porzucana już w pierwszych tygodniach nowego roku. Co zrobić aby wytrwać w postanowieniach i osiągnąć wyznaczone cele?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć sukces:

 

1. Przygotuj się mentalnie – pomyśl co chciałbyś zmienić przez najbliższy rok. Ważne, aby nastroić się pozytywnie na te zmiany, myśleć optymistycznie i być zdeterminowanym w drodze do osiągnięcia celu.

2. Zapisz postanowienia na papierze – listę z postanowieniami przypnij w widocznym miejscu, tak abyś codziennie mógł przypominać sobie o swoich zamierzeniach.

3. Postaw sobie realne cele – zaplanuj działanie, które jesteś w stanie wykonać.

4. Sprecyzuj swoje cele – przykładowo, zamiast pisać ogólnikowo „będę chodził na siłownię”, podaj konkretne dni w których odwiedzisz klub fitness.

5. Ustal konkretny przedział czasowy na osiągnięcie celu – nic tak nie motywuje jak ustalenie deadline(ów).

6. Wyznacz cele priorytetowe – zastanów się od czego rozpocząć zmianę w pierwszej kolejności.

7. Nie wyznaczaj zbyt wiele celów – pamiętaj, że nie liczy się ilość, ale jakość!

 

8. Zaangażuj swoich najbliższych – poinformuj swoich współlokatorów, rodzinę, czy przyjaciół o swoich planach. Kto wie, może zdecydują się dołączyć? W towarzystwie łatwiej się zmotywować.

9. Śledź postępy – co jakiś czas monitoruj na którym etapie jesteś w drodze do wyznaczonego celu.

10. Opracuj system nagród i kar – przysłowiowa metoda „kija i marchewki” świetnie sprawdza się jako czynnik motywacyjny.

Możesz osiągnąć wiele, musisz się jednak odpowiednio przygotować i być konsekwentny w swoim działaniu. Pamiętaj, że odpowiednie zaplanowanie i monitorowanie postępów są kluczem do osiągnięcia sukcesu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię