10 zmian, które zachodzą w twoim organizmie kiedy przestaniesz uprawiać seks

Brak seksu wpływa na twoje ciało i zdrowie. Abstynencja może powodować mniejszą witalność, ospałość, problemy z pamięcią, a nawet prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

1. Możesz odczuwać niepokój

Dla większości ostatnia rzecz o jakiej zestresowana osoba myśli to seks. Ale według badaczy może to być błędne myślenie. Seks może pomóc w zmniejszeniu niepokoju. Seks wydaje się zmniejszać ilość hormonów uwalnianych przez organizm w odpowiedzi na stres. Aktywne życie seksualne może sprawić, że będziesz szczęśliwszy i zdrowszy, co może również pomóc w powstrzymaniu lęku.

2. Możesz mieć większe problemy z pamięcią

Regularny seks wydaje się być powiązany z poprawą pamięci, zwłaszcza wśród osób w wieku od 50 do 89 lat.

3. Twoje serce może być mniej zdrowe

Badania pokazują, że osoby, którzy uprawiają seks raz w miesiącu lub rzadziej, częściej chorują na choroby serca niż ci, którzy uprawiają seks dwa razy w tygodniu.

 

4. Możesz być mniej wysportowany

Seks zazwyczaj spala około 5 kalorii na minutę. To mniej więcej tyle, co szybki spacer. Oprócz tego twój organizm otrzymuje więcej tlenu.

5. Twój system immunologiczny może słabiej działać

Cotygodniowy seks wydaje się wzmacniać układ odpornościowy w porównaniu z tymi osobami, którzy uprawiają seks rzadziej. Jednym z powodów może być to, że podnosi poziom zwalczającej zarazki substancji zwanej immunoglobuliną A lub IgA.

6. Twoja prostata może być mniej zdrowa

Przyczyny nie są do końca wyjaśnione, ale badania pokazują, że mężczyźni, którzy mają wytrysk mniej niż siedem razy w miesiącu są bardziej narażeni na raka prostaty w porównaniu z tymi, którzy mają wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu.

7. Możesz gorzej spać

Bez seksu stracisz hormony, które promują spokojny sen, takie jak prolaktyna i oksytocyna.

8. Możesz odczuwać częstszy ból ciała

Seks może być dobrym sposobem na oderwanie się od wszelkich dolegliwości. Ale robi coś więcej. Orgazm powoduje, że organizm uwalnia endorfiny i inne hormony, które mogą pomóc złagodzić bóle głowy, pleców i nóg. Mogą również pomóc w bólu stawów i skurczach menstruacyjnych.

 

9. Twoja tkanka pochwy może być krucha i cienka

U kobiet w okresie menopauzy tkanka pochwy może stać się cienka, kurczyć się i wysychać bez regularnego współżycia. To może sprawić, że seks będzie bolesny.

10. Możesz mieć ED

Niektóre badania pokazują, że mężczyźni, którzy uprawiają seks rzadziej niż raz w tygodniu, są dwukrotnie bardziej narażeni na zaburzenia erekcji (ED) niż ci, którzy uprawiają seks raz w tygodniu.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię