12 najpiękniejszych plaż na Oahu

Oahu to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Znajduje się tam mnóstwo malowniczych plaży, na których można poczuć się jak w raju.

Zapierające dech w piersiach widoki sprawiają, że mnóstwo osób wybiera się tam w podróż. Które plaże na Oahu zalicza się do najpiękniejszych?

1. Ala Moana Beach Park, Honolulu
Idealne miejsce do relaksu. Laguna między brzegiem a rafą zapobiega przedostawaniu się wzburzonych fal, więc wody są prawie zawsze spokojne. Idealne miejsce gier i zabawa plażowych, a także grillowania.

Ala Moana Beach Park, Honolulu

2. Diamond Head Beach Park, Honolulu
Plaża jest kamienista i porośnięta rafami koralowymi wzdłuż brzegu. Najbardziej więc nadaje się do wygrzewania w słońcu lub spacerowania po piasku. Dostęp do plaży prowadzi utwardzoną ścieżką w dół.

3. Ehukai Beach Park, Haleʻiwa
Plaża położona jest na północnym wybrzeżu wyspy. Panują tam doskonała warunki dla surferów.

4. Hanauma Bay, Honolulu
Utworzona w stożku wulkanicznym plaża w zatoce Hanauma. Wyróżnia się najbardziej różnorodnym ekosystemem. Aby go chronić wprowadzono nowy system rezerwacji do odwiedzenia parku.

Hanauma Bay, Honolulu

5. Kalama Beach, Kailua
Kalama Beach to 4-kilometrowy odcinek wzdłuż wspaniałej zatoki Kailua, otoczona bujną tropikalną roślinnością. Idealna do długich, relaksujących spacerów.

6. Keawaula Beach, Wai’anae
Położona między otwartymi turkusowymi wodami i zapierającym dech w piersiach krajobrazem pasma Wai’anae, plaża znajduje się na zachodnim brzegu wyspy Oahu.

Keawaula Beach, Wai’anae

7. Kualoa Regional Park, Kāneʻohe
Plaże można było podziwiać w filmach „Park jurajski”, „Piraci z Karaibów”, „Zagubieni” i „Jumanji”. W pobliżu znajduje się urocza wysepka, na którą można popłynąć kajakiem.

8. Lanikai Beach, Kailua
Położona w uroczym miasteczku Kailua po wschodniej stronie Oʻahu, jest jednym z najlepszych miejsc na wyspie do oglądania wschodu słońca.

Lanikai Beach, Kailua

9. Sunset Beach Park, Pūpūkea
Jak sama nazwa wskazuje, jest to jedna z najlepszych plaż, na których można złapać fluorescencyjny zachód słońca.

10. Waikīkī Beach, Honolulu
Położona w dzielnicy Waikīkī w Honolulu, dawnej siedzibie hawajskiej rodziny królewskiej, plaża Waikīkī jest znana na całym świecie. Biegnie wzdłuż Kālakaua Avenue, głównego pasa hoteli, restauracji i sklepów w Honolulu.

Waikiki, Oahu

11. Waimānalo Bay Beach Park, Waimānalo
Z Waimānalo Bay Beach Park można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na pasmo Koʻolau.

12. Waimea Bay Beach Park, Haleʻiwa
Duży piaszczysty obszar otoczony górami, niebiesko-zielone wody i ogromne fale. To wszystko sprawia, że tę plażę pokochali surferzy. Popularnością cieszy się też 25-metrowa skała, z której miejscowi chętnie skaczą do wody.

10 najpiękniejszych plaż w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię