Najlepsze rasy psów dla rodzin z dziećmi

Jeśli myślisz nad powiększeniem rodziny o czworonoga najpierw zastanów się czy masz wystarczająco dużo czasu na podjęcie się dodatkowego obowiązku.

Kolejnym krokiem powinien być wybór odpowiedniej rasy do twojej sytuacji rodzinnej. Niektóre rasy psów mają temperament bardziej odpowiedni do życia z dziećmi niż inne. Jest wiele ras, które uwielbiają towarzystwo i z pewnością zaprzyjaźnią się z najmłodszymi członkami Twojej rodziny.

Oto 11 ras psów najlepiej sprawdzających się w rodzinach z dziećmi

1. Bassety

Bassety są wyluzowane i lubią przebywać w pobliżu ludzi, w tym dzieci. Są łagodną rasą, ale potrafią być uparte.

2. Beagle

Beagle są doskonałymi zwierzętami domowymi. Pomimo tego, że mają instynkt myśliwski pozbawione są agresji. Rasa ta jest bardzo aktywna i wymaga dużo ruchu. Beagle są przyjazne, zabawne i świetne w kontaktach z dziećmi.

 

3. Bichon frise

Biszony kędzierzawe są przyjazne i towarzyskie. Lubią się bawić, mają łagodne usposobienie wobec ludzi i innych zwierząt. Można je również łatwo wyszkolić.

4. Bolończyk

Psy rasy Bolończyk mają zawsze dobry humor. Są pełne życia, ale zarazem spokojne. Psy te są niezwykle oddane rodzinie i potrzebują stałe kontaktu z jej członkami.

5. Border collie

Border collie – wybitnie inteligentny, uwielbia pracę z ludźmi i towarzystwo dzieci. Spostrzegawczy i bystry, wymaga dużo ruchu. Oddany właścicielowi, źle znosi samotność.

 

6. Terier cairn

Terier cairn – są aktywne i uparte, ale wspaniale sprawdzają się w towarzystwie dzieci. Są czułe i spostrzegawcze.

7. Golden retriever

Golden retriever – tę rasę można nauczyć praktycznie wszystkiego. Są zakochane w swoich opiekunach. To psy o delikatnym usposobieniu i zrównoważonym temperamencie. Wesołe, przyjacielskie i bardzo cierpliwe.

8. Mastif angielski

Mastif angielski – to urodzony pies stróżujący. I choć prawdopodobnie nie zaatakuje intruza, to będzie trzymał go na dystans albo uwięzi w rogu pokoju. Mastify angielskie są pewne siebie i czujne. Ich wrodzona cierpliwość i delikatność sprawiają, że sprawdzą się w roli obrońców i najlepszych przyjaciół dzieci.

9. Mops

Mops – uwielbiają „życie rodzinne”. Są psami wesołymi i towarzyskimi, łagodnymi i cierpliwymi. Lubią spacery i pływanie.

 

10. Pudel

Pudel – inteligentne, łagodne i opiekuńcze. Pudle są energiczne i towarzyskie.

11. Chart angielski

Chart angielski – czułe i zabawne, co czyni je wspaniałym zwierzakiem rodzinnym. Charty są bardzo inteligentne.

Kot i pies pod jednym dachem – jak je pogodzić?

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię