Czy żołędzie mają szansę zrewolucjonizować rynek środków czystości?

0
845

Herbi Clean to polski startup zajmujący się produkcją środków czystości opartych na ziołach i zawartych w nich składnikach aktywnych.

Jak piszą o samych sobie “Od zawsze brakowało bliskiej nam marki, która zaopiekowałaby się naszym domem. Brakowało nam marki, która w naturalny, ale sprawdzony i bezpieczny sposób oferowałaby swoje produkty w oparciu o rzetelną wiedzę na temat ziół. Brakowało nam firmy, która czerpała by tę wiedzę zarówno z tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie, ale też tej współczesnej, potwierdzonej naukowymi badaniami.”

Naturalna i nowoczesna receptura produktów Herbi Clean została oparta na antybakteryjnym ekstrakcie z żołędzi oraz bezpiecznych, biodegradowalnych środkach powierzchniowo-czynnych. Wszystkie one mają doskonałe właściwości czyszczące.

Delikatne kwasy organiczne wspomagają walkę z osadami, a dodatkowe składniki aktywne odtłuszczają powierzchnię i zapobiegają powstawaniu smug.

Badania naukowe prowadzone na żołędziach pokazują, że posiadają one właściwości antybakteryjne porównywalne nawet do antybiotyków.

Firma pozyskuje zioła głównie z Podlasia od dr Mirosława Angielczyka, naukowca i jednego z założycieli firmy.

Kolejnymi założycielami są dr Dagmara Rut, która jest doktorem nauk chemicznych i odpowiada za sprawy badawczo-rozwojowe firmy i dr Przemysław Kołak, który pełni rolę prezesa zarządu.

Aktualnie na rynku znajduje się sześć produktów Herbi Clean płyn czyszczący łazienki, płyn czyszczący kuchnie, płyn myjący naczynia, płyn myjący szyby, płyn myjący podłogi oraz płyn uniwersalny myjący powierzchnie. Kolejnych sześć zostanie wypuszczonych na rynek do końca roku.

Założyciele mówią, że “dla Herbi Clean wiedza na temat ziół jest priorytetem. Umiejętność unikalnego łączenia substancji aktywnych zawartych w roślinach jest czymś, co nas wyróżnia. Tę wiedzę czerpiemy zarówno z tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie, ale przede wszystkim z nauki, do której przywiązujemy dużą wagę, i do której mamy ogromy szacunek. Właśnie z powodu tych wartości nasze produkty są skuteczne, a także bezpieczne. Są też ziołowe, takie naturalne, jak naturalny powinien być dom, każdy dom.”

Trzymamy kciuki za sukces!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię