Oficjalne stanowisko Ameryki po polsku w sprawie usuniętych materiałów wideo

Kochani!
Ameryka po polsku® powstała z głębokiego przekonania, że można tworzyć świetną jakość materiałów audio – wizualno – tekstowych i jednocześnie mieć prawo do obrony przez polityką hejtu, zanikiem szacunku do drugiego człowieka i kryzysem wartości.

Kilka dni temu na FanPage Ameryki po polsku® pojawiły się dwa materiały wideo, których zadaniem było stworzenie pola do, tak ważnej przecież dyskusji. Znaczna cześć z ponad 4000 komentarzy, które pojawiły się pod materiałami były dokładnie tym, z czym Ameryka po polsku® się nie zgadza. A mianowicie:
Ameryka po polsku® nie stoi za obrażaniem drugiego człowieka, wulgaryzmami, poniżaniem, dyskryminacją i hejtem.
Ameryka po polsku® to miejsce, gdzie każdy ma prawo do dyskusji pod warunkiem zachowania elementarnych zasad kultury osobistej.
Tylko w spokojnym dialogu możemy dojść do porozumienia lub po prostu, najzwyczajniej w świecie możemy się czegoś nauczyć. Kilkadziesiąt godzin temu, zatwierdziłam usunięcie obu materiałów z FanPage. Wywiad redaktor Karoliny Dabały z Panią Pauliną Kraśniewską-Worwą (dzięki uprzejmości obu pań) jest dostępny w materiałach archiwalnych umieszczonych na kanale youtube Ameryki po polsku®:

 

Ze swojej strony mogę tylko dodać, że Ameryka po polsku® nie unikała i nie będzie unikać tematów drażliwych, ale zawsze będzie stawała przeciwko mowie nienawiści.

z wyrazami szacunku,

Zosia Sobczak
Redaktor naczelna, Co-Founder,
Ameryka po polsku
®

 

2 KOMENTARZE

  1. …co to snazzy mowa nienawisci!!!!!
    Poprawnosc polityczna zabija parade!
    Jezeli nie akceptujecie konentarzy to trzeba bylo zastopowac konentarze a nie kasowac materially!!!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię