Medicare bez tajemnic

Każdego dnia blisko 12 000 osób w USA zbliża się do wieku, w którym przysługuje Ubezpieczenie Medicare.

Badania rynku pokazują, że aż 67% seniorów chciałoby lepiej zrozumieć zasady jego działania. W dzisiejszym artykule poruszę 6 kluczowych rzeczy, o których powinna wiedzieć każda osoba wchodząca lub będąca na ubezpieczeniach Medicare

1. Medicare składa się z różnych części

Jednym z mylących aspektów Medicare jest fakt, że składa się on z kilku odrębnych części. Każda z nich wiąże się z różnymi zasadami i kosztami.
W wielkim skrócie:
– Część A – obejmuje wizyty w szpitalu i wykwalifikowaną opiekę pielęgniarską;
– Część B – obejmuje opiekę zapobiegawczą, wizyty lekarskie i diagnostykę;
– Część D – jest planem zniżkowym na leki na receptę.
Istnieje również coś takiego jak cześć C, zwana inaczej Medicare Advantage.

2. Medicare nie jest darmowe

Wiele osób uważa, że posiadanie Medicare nic nie kosztuje. Niestety nie jest to prawda. Chociaż część A jest bezpłatna dla przeważającej większości zarejestrowanych. Części B i D, a także niektóre plany związane z częścią C zazwyczaj pobierają składki.

3. Medicare nie obejmuje wszystkiego

O ile niektóre plany typu Medicare Advantage mogą pokryć koszty części usług dentystycznych, serwisów związanych z badaniem lub leczeniem wzroku oraz słuchu, o tyle oryginalny Medicare oferuje bardzo ograniczony zakres pokrycia kosztów w powyższych kategoriach. Na przykład opłata za pracę dentystyczną jest generalnie dokonywana tylko wtedy, gdy wiąże się one z innym leczonym schorzeniem pokrywanym przez Medicare lub jeśli przed operacją objętą ubezpieczeniem konieczny jest egzamin stomatologiczny.
I chociaż oryginalny Medicare zapłaci za badanie i leczenie niektórych chorób oczu, takich jak jaskra, nie pokryje on kosztów badań wzroku ani okularów na receptę.

Ponadto Medicare nie zapłaci za opiekę długoterminową, taką jak pomoc domowa, domy spokojnej starości lub domy opieki, jeśli opieka ta ma charakter opiekuńczy – co oznacza konieczność codziennego życia, w przeciwieństwie do zaspokojenia czysto medycznej potrzeby.

4. Ubezpieczenie dodatkowe jest często koniecznością

Jeśli zarejestrujesz się na oryginalne Medicare, przygotuj extra budżet na koszty związane z pokryciem Medigap lub uzupełnieniami do Medicare. Pamiętaj, że suplementy do oryginalnego Medicare nie zapłacą za usługi niezatwierdzone przez Medicare. Mogą za to pokryć koszty wydatków, takich jak deductible, co-pays, coinsurance w usługach objętych przez część A i B Medicare.

5. Masz wybór

W ramach Medicare masz możliwość wyboru planu części D, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli natomiast zdecydujesz się na część C, czyli Medicare Advantage, możesz porównać opcje planów tak, aby zobaczyć, który z nich jest najbardziej odpowiada w Twojej indywidualnej sytuacji.

Co więcej, nie wybierasz planu do końca życia. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego ubezpieczenia, możesz zmienić plan co najmniej raz do roku, podczas corocznego otwartego okresu zapisowego na Medicare, który trwa od 15 października, do 7 grudnia każdego roku.

6. Nie jesteś sam

Nie musisz dobierać planu do swoich potrzeb sam. Na rynku są agenci specjalizujący się w pomocy osobom takim jak Ty. Jak wybrać dobrego agenta spośród wielu na rynku? Przede wszystkim agent musi znać się na rzeczy, mieć licencje ubezpieczeniową, egzamin AHIP i najlepiej by specjalizował się w planach do Medicare. Ogromnym atutem będzie fakt posiadania kontraktów z wieloma firmami ubezpieczeniowymi oferującymi podobne produkty do Medicare. Oznacza to nic innego niż to, że będzie on przeszkolony, i PRZEEGZAMINOWANY z produktów jakie oferuje rynek. Zasadza jest prosta: im więcej dużych firm rozpoznawalnych na rynku w portfolio Twojego agenta, tym większy obiektywizm. Musi on posiadać również zdolność tłumaczenia planów w sposób dla Ciebie zrozumiały.
Na marginesie chciałbym tylko dodać, że żaden szanujący się agent nie będzie pobierał dodatkowych opłat za swoje usługi. Tę sprawę podkreślam w każdym wywiadzie, artykule prasowym jak również w mediach społecznościowych.

Naucz się w Medicare

Koszty związane z Medicare będą musiały zostać uwzględnione w Twoim budżecie emerytalnym, więc opłaca się o nich wiedzieć na długo przed opuszczeniem na stałe miejsca pracy i przejściem na emeryturę. W ten sposób będziesz lepiej przygotowany do oceny Twoich oszczędności i dokonywania wyborów finansowych, które nie pozostawiają Cię bez środków pieniężnych w latach późniejszych.

Pamiętaj, że opieka zdrowotna jest jednym z największych wydatków, z jakimi borykają się seniorzy, a dobre zrozumienie Medicare pomoże Ci uniknąć podstawowych błędów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię