Są inteligentniejsi, seksowniejsi i łatwiej odnoszą sukcesy. Nauka po stronie łysych

Ideał kobiety to wysoki mężczyzna o niebieskich oczach? Nic bardziej mylnego!

Według najnowszych badań płeć żeńską pociągają mężczyźni z łysiną. Gdyby się nad tym zastanowić, to wielu ludzi sukcesu jest pozbawionych włosów na głowie, czego przykładem jest chociażby dyrektor generalny Amazona – Jeff Bezos czy znany aktor – Jason Statham.

W 2012 roku pewien (łysy) naukowiec – Albert E. Mannes, przeprowadził badanie dotyczące postrzegania łysych mężczyzn przez grupę 59 osób biorących udział w eksperymencie. Osoby te wskazywały zdjęcia łysych panów i postrzegali ich jako mężczyzn silniejszych i bardziej dominujących niż tych z bujną czupryną.

Według Seth Godina – znanego mówcy i specjalisty od marketingu, ogolenie głowy jest symbolem aktywności i zdolności do podejmowania decyzji. Tak więc łysi mężczyźni postrzegani są jako bardziej inteligentni, starsi i silniejsi, a przez to bardziej pociągający. Co więcej, przez długi czas naukowcy wspierali teorię, że łysi mężczyźni są bardziej wydolni seksualnie, a wypadanie włosów jest skutkiem działania testosteronu. Okazuje się, że to jednak stereotyp.

 

Obecnie badania obalają tę tezę, gdyż łysienie związane jest z pochodną testosteronu – hormonem DHT. Tak czy inaczej, kobiety jednak uważają mężczyzn z wygoloną głową za bardziej pociągających. Trudno się dziwić patrząc na takie ikony seksu jak Jason Statham, Bruce Willis czy Michael Jordan.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię