Największe sieci sklepów w Ameryce odnotowują wzrost dochodów pomimo panującej pandemii

Wiele znany sieci sklepów w Ameryce ogłasza bankructwo i zamyka swoje podwoje. J.C. Penny, Pier1 Imports, Sears, Kmart, Art Van Furniture, GNC, J.Crew walczą o przetrwanie.

Inne odnotowują wzrost sprzedaży, dochodów i zatrudniają dodatkowych pracowników, aby nadążyć z obsługą klienta.

Walmart – największy na świecie detalista odnotował gwałtowny wzrost sprzedaży od żywności po niezbędne produkty codziennego użytku od czasu pandemii. Firma zatrudniła dodatkowo 200 000 pracowników, aby zaspokoić wzrost popytu. Dzięki niskim cenom, szerokiemu wyborowi produktów i ogromną ilością lokalizacji, Walmartowi nie grozi upadek.

Costco – podobnie jak Walmart, Costco zaobserwował wzrost popytu podczas pandemii. Sprzedaż w tej sieci sklepów wzrosła o 11,2% w kwietniu. Dzięki dużej bazie członków i niskim cenom Costco na pandemii nie ucierpi.

Dollar General – ten zniżkowy detalista w ostatnich dwóch miesiącach zatrudnił 50 000 dodatkowych pracowników. Z ponad 16 000 sklepami na terenie całego kraju, Dollar General jest największą siecią handlową w Ameryce.

Target – pomimo tego, że w ostatnich dwóch miesiącach mniej osób wybrało się do sklepów Target, ich zarobki nie spadną. Większość osób wypad do sklepu zamieniła na zakupy online. Sprzedaż internetowa sieci Target wzrosła o 275% w ciągu pierwszych trzech tygodni w kwietniu.

CVS – sieć aptek CVS znalazła się również w grupie wielu sprzedawców detalicznych, którzy zwiększyli zatrudnienie podczas ostatnich paru miesięcy zatrudniając 50 000 nowych pracowników. CVS również odnotował wzrost dochodów w pierwszym kwartale o 8,3%.

Dollar Tree – ta sieć sklepów zniżkowych jest również właścicielem znanej sieci Family Dollar. Obie sieci sklepów zanotowały wzrost sprzedaży w miesiącach pandemii. Family Dollar o 14,4%, a Dollar Tree o 7,1%. Firma również zatrudniła 25 000 nowych pracowników w obu sieciach.

Home Depot – remont mieszkań stał się najczęściej wymienianym zajęciem podczas pobytu w domu w czasach pandemii. Od remontów łazienek poprzez konstrukcje dobudówek. Sieć sklepów Home Depot, jako niezbędny detalista, była otwarta przez cały okres pandemii. Dzięki większemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane ten sprzedawca zanotował wyższych przychodach pomimo panującego koronawirusa.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię