Kiedy Chicago przejdzie do fazy czwartej? Znamy datę

Reopen concept after the coronavirus pandemic. Wooden blocks with text isolated on white background

Miasto Chicago będzie mogło najprawdopodobniej przejść do Fazy 4 już 1 lipca.

W piątek Dr Allison Arwady przedstawiła najnowsze dane, które świadczą o tym, że Chicago jest na najlepszej drodze, aby przejść do fazy 4 już pierwszego lipca. Dodała jednak,że mieszkańcy nadal muszą postępować ostrożnie.„Jeśli ludzie pomyślą, że COVID się skończył, będziemy mieli kłopoty bez wątpienia”.

Obecnie w mieście obserwowany jest spadek liczby nowych przypadków COVID-19, liczby hospitalizacji oraz przyjęć na oddział intensywnej terapii.
Spada również odsetek badanych osób, które mają pozytywny wynik na obecność wirusa. Liczba ta wynosi poniżej 10%.

„Naszym zamiarem w Chicago jest dalsze obserwowanie tych danych, a dopóki sytuacja nie będzie stabilna lub będzie się pogarszać, będziemy działać dalej” – powiedział Arwady.

Stan Illinois przejdzie do fazy czwartej 26 czerwca,  o ile kontynuowany będzie stały spadek nowych przypadków w ciągu najbliższych kilku tygodni.

„Chicago przeniosło się do Fazy 3 zaledwie pięć dni później niż cały stan Illinois więc myślę, że jeśli wszystko pozostanie na dobrej drodze będziemy mogli traktować 1 lipca jako datę potencjalnego ponownego otwarcia”. powiedział Arwady.

Miasto nadal pracuje nad szczegółami dotyczącymi Fazy 4, ale prawdopodobnie dozwolone będzie już serwowanie posiłków wewnątrz restauracji, przy zachowaniu limitu osób oraz korzystanie z siłowni i muzeów. Będą też dozwolone zgromadzenia do 50 osób.

Więcej informacji na temat tego, co dla miasta oznacza Faza 4 już wkrótce na naszym portalu.

AL

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Burmistrz Seattle do D.Trumpa: Dla naszego bezpieczeństwa, wróć do swojego schronu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię