Policjanci zatruli się mlecznymi koktajlami z dodatkiem wybielacza

Trzech nowojorskich policjantów zostało przewiezionych do szpitala po tym jak wypili mleczny koktajl z dodatkiem wybielacza. 

Do incydentu doszło wieczorem 15 czerwca, gdy trzej oficerowie udali się do restauracji Shake Shack na Dolnym Manhattanie, w pobliżu pilnowali spokoju podczas poniedziałkowej demonstracji.

Po wypiciu koktajlu policjanci źle się poczuli i zostali przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im pomocy. Ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

New York City Patrolmen’s Benevolent Association – NYC PBA wydało we wtorek rano oświadczenie, w którym potwierdza się oficerowie  połknęli wybielacz.

Szef nowojorskiej policji, Rodney Harrison napisał na Twiterze, że po dokładnym dochodzeniu nie stwierdzono, aby któryś z pracowników Shake Shake był zamieszany w ten incydent. Nie wyjaśnił w jaki sposób mogło dojść do tego zdarzenia,

W międzyczasie, Agencja DEA (Drug Enforcement Administration) wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, iż ich zdaniem trzech oficerów zostało „celowo zatrutych”.
„Policja w Nowym Jorku i w całym kraju jest atakowana przez podstępnych przestępców, którzy nie lubią nas tylko z powodu munduru, który nosimy. Tchórze ci, ośmieleni przez oszczerstwa urzędników, zrobią wszystko, co w ich mocy, by skrzywdzić każdego członka organów ścigania”.

Zarówno nowojorski PBA (The Southern States Police Benevolent Association)  jak i DEA ostrzegają oficerów, aby byli bardzo czujni przy zakupie i spożywaniu żywności.

„Nalegamy, abyście nie kupowali jedzenia z nieznanych wam miejsc. Miejcie oczy otwarte i bądź czujni przez cały czas. Upewnijcie się, że zawsze jesteś ze swoim partnerem – i wspieracie się nawzajem. Zanim zaczniesz jeździć, sprawdź swój pojazd” -powiedziało DEA.

Tymczasem nowojorski PBA „zaleca członkom, aby dokładnie sprawdzali każdą przygotowaną żywność, którą kupują podczas pracy, pod kątem ewentualnych zanieczyszczeń. W miarę możliwości należy przyjmować posiłki w grupach po dwie lub więcej osób i zachować czujność przez cały czas trwania posiłku”.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię