Słynny Roper z ” Wejścia smoka” nie żyje. John Saxon miał 83 lata

John Saxon, legendarny aktor znany z horrorów “Nightmare on Elm Street” a przede wszystkim z roli Ropera w filmie Bruce’a Lee “Wejście Smoka” nie żyje. Miał 83 lata.

O śmierci aktora poinformowała jego żona Gloria, informuje Hollywood Reporter.

John Saxon a właściwie Carmine Orrico wystąpił w swojej karierze w ponad 200 filmach, zarówno na małym jak i dużym ekranie. Pochodził z Nowego Jorku, gdzie dzięki pracy jako model został zauważony przez słynnego producenta filmowego Henry Wilsona, odkrywcy talentu Rocka Hudsona, który zaproponował go wytwórni filmowej Universal.

Zadebiutował w filmie “It Should Happen To You” w 1954 roku. Dzięki swojej charyzmie a przede wszystkim wyglądowi oraz czarnym oczom często wcielał się w rolę Indian, Meksykanów oraz Mongołów.

W życiu prywatnym interesował się sztukami walki wschodu. Znajomość z Bruce’m Lee oraz lekcje jakie pobierał u mistrza kung-fu, zaowocowały rolą Ropera w filmie “Enter the Dragon” z 1973 roku, jednym z największych hitów filmowych tego gatunku, który przy budżecie 850 tysięcy dolarów, zdołał zarobić 350 milionów plasując go na szczycie najlepiej zarabiających filmów wszech czasów.

Dużą popularność aktorowi przyniosła rola porucznika Donalda Thompsona w horrorze Wesa Cravena “Koszmar z ulicy Wiązów”. John Saxon zmarł 25 lipca, na zapalenie płuc w swoim domu w Murfreesboro w stanie Tennessee.

JR

https://www.youtube.com/watch?v=kAsev-_0T-4

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię