Wakacje w czasie pandemii. Które wyspy przyjmują Amerykanów?

Uzależnione od turystyki wyspy Karaibskie oraz Meksyk są chętne do ponownego przyjęcia międzynarodowych gości.

Jednak ponowne uruchomienie gospodarki musi być zrównoważone z ochroną zdrowia obywateli. Zobaczcie od kiedy, gdzie i na jakich zasadach mogą podróżować Amerykanie.

1. Antigua i Barbuda

4 czerwca American Airlines wznowiły loty na międzynarodowe lotnisko  V.C. Bird International Airport z Miami, loty z Nowego Jorku liniami  JetBlue zostały wznowione na początku lipca. Na stronie Stowarzyszenia Hoteli i Turystyki Antigua Barbuda można sprawdzić, które hotele na wyspie są już czynne.

Wszyscy przylatujący pasażerowie muszą mieć negatywne wyniki testów Covid-19 wykonanych nie później niż 48 godzin przed lądowaniem na wyspie. Goście będą musieli wypełnić formularz deklaracji zdrowotnej oraz poddać się badaniu lekarskiemu.

Do 31 lipca obowiązuje godzina policyjna od 7 wieczorem. Plaże są otwarte od 6 rano do 7 wieczorem. Maski nie są wymagane na plażach, ale należy zachowywać dystans i nie przebywać w grupach większych niż 25 osób.

 

2. Aruba

Podróżujący z USA są wpuszczani na wyspę od 10 lipca.

Osoby podróżująće z takich stanów jak Alabama, Arizona, Arkansas, California, Colorado, Florida, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Louisiana, Mississippi, Nevada, North Carolina, Ohio, Oklahoma, Oregon, South Carolina, South Dakota, Tennessee,Texas, Utah, Wisconsin, Wyoming  muszą mieć negatywne wyniki testów Covid-19 wykonane nie wcześniej niż 72 godzin przed lądowaniem i muszą przesłać wyniki drogą online jako uzupelnienie wymaganej ED card (Embarkation/Disembarkation) na co najmniej 12 godzin przed bezpośrednim odlotem na Arubę. Podróżujący mieszkający w wyżej wymienionych stanach nie będą mogli przesłać wyników po tym terminie, co oznacza, że nie mogą podróżować na Arubę bez ważnego negatywnego wyniku testu.
Podróżni mieszkający w wyżej wymienionych stanach nie będą mieli możliwości poddania się testowi po przybyciu na lotnisko na Arubie. Wszyscy pozostali turyści ze Stanów Zjednoczonych, którzy mieszkają w stanach nie wymienionych powyżej, nadal mają możliwość wykonania testu na własny koszt po przybyciu na lotnisko na Arubie.

 

3. Bahamy

Podróże na wyspy zostały wznowione w dniu 1 lipca. Przez krótki czas Amerykanie nie mogli korzystać z lotów komercyjnych do tego kraju, jednak szybko się to zmieniło.

Wymagania dotyczące wjazdu: Aby odwiedzić Wyspy Bahama, wymagane są negatywne wyniki testów Covid-19 (nie starsze niż 10 dni), badania temperatury oraz wypełnione elektroniczne deklaracji zdrowotnej. Formularz powinien być wypełniony co najmniej 3 dni przed przyjazdem. Co najważniejsze, wszyscy odwiedzający są zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny na własny koszt w zatwierdzonym przez rząd hotelu. Podróżujący będą musieli wykonać kolejny test Covid-19 (ponownie na własny koszt) pod koniec okresu kwarantanny.

4. Barbados

Granice dla turystów zostały ponownie otwarte 12 lipca. Nie wiadomo jednak  kiedy wznowione zostaną komercyjne loty ze Stanów Zjednoczonych. 13 lipca, Minister Turystyki Kerrie Symmonds powiedziała, że może to nastąpić „dopiero na początku września”. Na Barbados obecnie lata Air Canada.

Odwiedzający z krajów wysokiego ryzyka (z krajów gdzie notowanych jest ponad tys. nowych przypadków w ciągu ostatnich 7 dni) proszeni są o wykonanie testu Covid-19 na 72 godziny przed wylotem. Osoby z krajów o niskim ryzyku mogą wykonać test na tydzień przez wylotem.

 

5. Bermudy

Data ponownego otwarcia: Bermudy zostały ponownie otwarte dla podróżnych 1 lipca. Mimimum 48 godzin przed wjazdem na wyspę podróżni  muszą wypełnić specjalny formularz  online, oraz uiścić opłatę w wysokości 75$/ osobe. Aby wjechać na Bermudy, należy uzyskać negatywny wynik testu Covid-19 (test nie może byc wykonany wcześniej  niż pięć dni po przyjeździe na Bermudy) oraz posiadać ubezpieczenie medyczne. Po przyjeździe na Bermudy, pasażerowie muszą przejść kolejną rundę testów Covid-19 i pozostać w swoich hotelach na kwarantannie do momentu otrzymania wyników (zazwyczaj jest to 4h – 8h)

Wymagane są  również kontrole temperatury ( dwa razy dziennie) oraz dodatkowe testy Covid-19 (w trzecim, siódmym i czternastym dniu pobytu –  w zależności od długości wizyty), a także noszenie masek i zachowanie dystansu społecznego. Spotkania w grupach muszą być ograniczone do 50 osób.

6. Kajmany

Data ponownego otwarcia: Jak podaje rządowa stronawszystkie porty lotnicze na wyspy są zamknięte dla „nieistotnego” ruchu międzynarodowego do 1 września. Nie opublikowano jeszcze żadnego szczegółowego planu turystycznego.

 

7. Kuba

Ponowne otwarcie przestrzeni powietrznej Kuby nastąpiło 1 lipca. American Airlines, Southwest Airlines i Air Canada wznowiły obsługę na wyspie.

Według doniesień prasowych, Kuba całkowicie izoluje obcokrajowców od reszty populacji, ograniczając turystów do pięciu małych wysp, które oferują pobyty all-inclusive. Przybysze zagraniczni będą testowani na obecność wirusa bezpośrednio przez zameldowaniem się w hotelach. Jeśli uzyskają pozytywny wynik testu rząd najprawdopodobniej  podda podróżnych kwarantannie. Podczas wakacji all-inclusive goście nie będą mogli opuszczać terenu swoich hoteli.

 

8. Republika Dominikańska ( Dominikana )

1 lipca Republika Dominikańska ponownie otworzyła  się na turystów, działa port lotniczy w Punta Cana. Lotnisko w Punta Cana potwierdziło wznowienie lotów kilku przewoźników, w tym Spirit Airlines, Air Canada i Frontier Airlines. Do końca lipca około połowa hoteli w tym kraju zostanie otwarta w lipcu, a reszta w listopadzie. Podróżni sa poddawani kontroli  temperatury po wylądowaniu.

 

9. Jamajka 

Granice wyspy zostały ponownie otwarte dla międzynarodowych turystów 15 czerwca.

Wymagania dotyczące wjazdu na wyspę: Wszyscy odwiedzający muszą wypełnić wniosek online, aby móc otrzymać zezwolenia na podróż na Jamajkę. Na lotnisku wymagane są badania na Covid-19 . Do czasu otrzymania wyników badań należy poddać się kwarantannie w swoim hotelu(do 48 godzin). W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku, podróżni zostaną zabrani do ośrodka rządowego i poddani dwutygodniowej kwarantanni koszt pasażera.  Dodatkowo każdy gość z obszarów oznaczonych jako obszary wysokiego ryzyka, w tym Arizona, Floryda, Nowy Jork i Teksas, będzie musiał wykazać negatywny wynik testu wykonany nie wcześniej niż siedem dni przed przyjazdem na Jamajkę.

 

10. Meksyk

Data ponownego otwarcia: Rząd USA przedłużył tymczasowe zamknięcie granicy lądowej z Meksykiem do 20 sierpnia. Jednak jak czytamy na stronie Ambasady Stanów Zjednoczonych ograniczenie to „nie dotyczy podróży lotniczych, kolejowych i morskich” (z wyjątkiem kolei podmiejskich i promów). Tak więc turyści amerykańscy mogą pojechać do Meksyku przed oficjalnym ponownym otwarciem, pod warunkiem, że nie planują przejazdu lub przejścia przez granicę.

Przybywający pasażerowie muszą przejść kontrolę temperatury oraz wypełnić wypełnić ankietę o stanie zdrowia. Jednak wytyczne na poszczególnych lotniskach w Meksyku mogą się różnić. Przed wylotem należy zapoznać się z oficjalnymi informacjami dla danego rejonu.

 

11. Puerto Rico

Loty są dostępne, jednak Puerto Rico „zachęca tylko do niezbędnych podróży”. Pasażerowie przyjeżdżający do Puerto Rico muszą mieć negatywny wynik testu Covid-19 przeprowadzonego w ciągu ostatnich 72 godzin. W przeciwnym razie na lotnisku zostanie przeprowadzony szybki test, a pasażer będzie zobowiązany do poddania się samo-kwarantannie na własny koszt. Inne procedury na lotnisku obejmują wypełnienie formularzy dotyczących stanu zdrowia oraz pomiary temperatury.

Na całej wyspie  do 31 lipca obowiązuje godzina policyjna od 10 wieczór do 5 rano. Plaże są Restauracje i muzea mogą mieścić tylko 50% dotychczasowej pojemności  Sprzedaż alkoholu jest zabroniona po godzinie 7 wieczorem.  Bary, teatry, kasyna i atrakcje są zamknięte. W miejscach publicznych należy nosić maskę, osoby naruszające przepisy są karane grzywną.

12. St. Lucia

Data ponownego otwarcia: Od 9 czerwca granica dla turystów z USA jest otwarta.

Po wylądowaniu na lotnisku, turyści muszą  przedstawić negatywny wynik testu Covid-19, a testy muszą być wykonane, nie wcześniej niż 7 dni przed podróżą. Wszyscy pasażerowie muszą przybyć z wypełnionym formularzem rejestracyjnym, który jest dostępnym na stronie turystycznej St. Lucia (ponieważ formularz musi być wydrukowany, należy go wypełnić przed wyjazdem z domu). Po przybyciu na miejsce  prowadzone są również kontrole temperatury.

13. St. Martin/St. Maarten

Data ponownego otwarcia: Podzielona wyspa została ponownie otwarta dla Kanadyjczyków i Europejczyków 1 lipca, ale loty ze Stanów Zjednoczonych zostaną wznowione najwcześniej 1 sierpnia.

Od pasażerów wymagane są negatywne wyniku testu Covid-19, wykonanego nie więcej niż 72 godziny przed dniem podróży. Należy również okazać wypełniony formularz o stanie zdrowia oraz dowód ubezpieczenia zdrowotnego. Pasażerowie muszą poddać się kontroli temperatury po przybyciu na wyspę, a osoby wykazujące objawy będą musiały wykonać kolejny test na miejscu. Na lotnisku i  we wszystkich miejscach publicznych należy nosić maskę.

14. Turk i Caicos

Loty międzynarodowe zostały wznowione na międzynarodowym lotnisku w Providenciales w dniu 22 lipca Obecnie lata American Airlines, Delta Air Lines , Grand Turk Cruise Center pozostanie zamknięte do 31 sierpnia.

Odwiedzający muszą posiadać certyfikat TCI Assured; obejmuje on dowód negatywnego wyniku testu Covid-19 na 5 dni przed podróżą, dowód ubezpieczenia medycznego oraz wypełniony kwestionariusz dotyczący stanu zdrowia.

15. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (U.S. Virgin Islands)

Wyspy przyjmują gości z USA od 1 czerwca

Wymagany jest negatywny wyniki testu Covid-19  od podróżnych z każdego stanu  ze stanów o najwyższym poziomie infekcji m.in  z Arizony  Florydy, Teksasu. Listę należy sprwdzic na bieżąco, gdyż  aktualizowana. Aby wjechać na Wyspy Dziewicze test musi byc zrobiony nie wcześniej niż 5 dniu przed planowaną podróżą. W miejscach publicznych należy nosić maskę, należy zachowywać dystans społeczny na plaży, a restauracje przyjmują  50% swojej dotychczasowej pojemność.

Wskazówki zamieszone w powyższym artykule są opracowane na postawie  informacji z dnia 30 lipca 2020. Zaznaczamy, że warunki dotyczące wjazdu na wyspy mogą ulec zmianie z dnia na dzień.

AL

źródło: www.frommers.com

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię