Napluł policjantowi do kawy. Za swój czyn odpowie przed sądem

Mieszkaniec Chicago oskarżony o naplucie do kawy stanowego policjanta. Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w restauracji Dunkin czyli dawnej Dunkin Donuts na ulicy Archer w pobliżu lotniska Midway.

Według raportu śledczych, funkcjonariusz dla ochłodzenia gorącej kawy zdjął pokrywkę i zauważył dość spore ślady śliny pływające na jej powierzchni.

Do aresztowania 25 letniego Vincenta J. Sesslera doszło w piątek rano. Wkrótce stanie przed sądem w związku z postanowionymi mu zarzutami w tym lekkomyślnego postępowania wobec funkcjonariusza służb porządkowych.

„To oburzające, wręcz skandaliczne zachowanie. Nie możemy sobie pozwolić, aby traktowano w ten sposób osoby, które codziennie narażają swoje życie dla ochrony porządku publicznego. Każdy funkcjonariusz, w tym przedstawiciele policji stanowej zasługują sobie na szacunek za wykonywaną pracę” napisał w oświadczeniu dla prasy, Dyrektor Policji Stanu Illinois, Brendan F. Kelly.

Jak dodał, policja stanowa wydała ostrzeżenie, aby ze względów bezpieczeństwa żaden funkcjonariusz nie korzystał w przyszłości z usług Dunkin znajdującej się w pobliżu portu lotniczego Midway.

JR

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię