Pełnia Księżyca – co powinniśmy o niej wiedzieć

Pełnia księżyca jest uważana za tajemnicze zjawisko, które wpływa zarówno na ludzi jak i na przyrodę. W czasie pełni większość z nas odczuwa niepokój i ma problemy ze snem.

Legendy związane z pełnią księżyca

Według starych wierzeń, Księżyc jest królestwem w którym mieszka śmierć. Na na jego srebrnej powierzchni, zgodnie z legendą, czekają dusze umarłych, po to, aby powtórnie się urodzić.

Praktycznie we wszystkich kulturach księżyc łączony jest z energią kobiecą: z pięknem, zmiennością, iluzją i silnymi emocjami. Według jednej z legend boginią księżyca jest Hekate – strażniczka bram Hadesu. Według innej kobietą z którą łączony jest księżyc i jego energia jest Selena – czarownica i wróżbitka, która pojawia się zawsze w towarzystwie duchów i demonów. Legenda głosi, że Selena posiada olśniewająca urodę, jest piękna, namiętna i kochliwa.

Wpływ pełni księżyca na ludzi

Większość osób odczuwa silne działanie księżyca w pełni. Szczególną grupę o której nie sposób nie wspomnieć są lunatycy. Zgodnie z wierzeniami lunatycy odbierają działanie srebrnej tarczy jako swoiste zaproszenie do nocnych spacerów. I choć te problemy ze snamkarze nie są w stanie wyjaśnić fenomenu lunatykowania to ludowe podania mówią o pięknej księżniczce Selenie która zakochała się pasterzu (Edymionie) i odwiedzała go co noc w jego ziemskiej chatce. Pasterz, aby na zawsze być ze swoją ukochaną, wybłagał u bogów nieśmiertelność, ale w zamian za to musiał się wyzbyć na wieki możliwości snu.

W czasie pełni procesy przebiegające w przyrodzie osiągają swój punkt kulminacyjny, a to znaczy, że skumulowana zostaje energia. W przypadku ludzi możemy mówić o pewnym szaleństwie hormonów, dlatego tak mocno odczuwamy tę fazę księżyca. Istnieją dane mówiące o tym, że w czasie pełni księżyca wzrasta liczba porodów oraz… przestępstw – zwłaszcza tych na tle seksualnym, ponieważ pełnia księżyca działa zarówno pozytywnie, jak i negatywnie na ludzkie emocje.

Lekarze wskazują też, że pełnia księżyca oddziałuje mocno na osoby chore psychicznie, które czują się w tym czasie silnie pobudzone, a nawet wpadają w niekontrolowany gniew i agresję.
Pełnia księżyca oddziałuje również na osoby zakochane, które w tym czasie mocniej odczuwają wówczas swoje zauroczenie.

Najpopularniejsze rytuały związane z pełnią księżyca

Rytuały księżycowe były znane na ziemiach słowiańskich, w dawnej Ameryce, starożytnym Egipcie, Babilonie oraz w Indiach. Odprawiono wówczas modły, tańce rytualne, spotkania przy ognisku.

Kult księżyca, przez wiele lat czekający w uśpieniu przeżywa w ostatnich latach odrodzenie. Zarówno w mediach społecznościowych jak i w realnym świecie obserwujemy wzmożoną aktywność osób uprawiających rytuały związane z rytmem księżyca. Rytuały te mają przede wszystkim na celu oczyszczanie naszej energii, przywrócenie balansu i oczyszczenie przestrzenie w której żyjemy. W noc pełni spróbujmy odłączyć się od  sprzętów elektronicznych. Może warto sięgnąć do książki którą od miesięcy chcesz przeczytać? Nie zaszkodzi od czasu do czasu pobyć sam na sam z sobą.

Trzeba również pamiętać o oczyszczeniu wnętrz pomieszczeń ziołowymi kadzidełkami, takimi jak np.: rozmaryn, jałowiec, lawenda, tymianek lub szałwia.

Kiedyś w czasie pełni Księżyca odprawiano też rytuały z wodą, której przypisywano istotne znaczenie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię