Google zmienia oblicze szkolnictwa i rynku pracy

Firma Google postanowiła zmienić oblicze szkolnictwa i sposobu w jaki znajdujemy pracę. Zrobi to we właściwy sobie sposób: tworzy serię kursów i szkoleń, które będą kosztowały ułamek ceny tradycyjnej edukacji uniwersyteckiej, przygotowując studentów do natychmiastowego znalezienia pracy w dobrze płatnych, szybko rozwijających się dziedzinach.

Kursy Google, trwające około pół roku będą uczyć podstawowych umiejętności, które mogą pomóc osobom poszukującym pracy natychmiast znaleźć zatrudnienie.

„Stopnie naukowe są nieosiągalne dla wielu Amerykanów, a dyplom ukończenia studiów wyższych nie jest potrzebny, aby odnieść sukces finansowy” – pisze Kent Walker, wiceprezes Google. „Potrzebujemy nowych, dostępnych rozwiązań w zakresie szkolenia zawodowego – od ulepszonych programów zawodowych po edukację online – aby pomóc Ameryce odzyskać siły i odbudować się”.

„W naszej firmie będziemy traktować ukończenie kursów Google jako odpowiednik czteroletniego dyplomu na pokrewnym wydziale”.

Przedstawiciele Google nie określili dokładnie, ile będą kosztować nowe kursy. Ale podobny program, który Google oferuje na internetowej platformie edukacyjnej Coursera, certyfikat Google IT Support Professional, kosztuje 49 USD za każdy miesiąc rejestracji ucznia. (Przy tej cenie sześciomiesięczny kurs kosztowałby niecałe 300 USD – mniej niż wielu studentów wydaje na podręczniki w ciągu jednego semestru). Ponadto Google powiedział, że sfinansuje 100,000 stypendiów w celu wsparcia nowych programów.

Szkolnictwo wyższe w Stanach Zjednoczonych jest coraz gorzej postrzegane. Jednymi z głównych zarzutów jest to, że uniwersytety nie wyposażają studentów w rzeczywiste umiejętności, jak również topią świeżych absolwentów w długach, które są spłacane przez długie lata.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię